Про це повідомили автори програми "Схеми" на сайті "Радіо Свобода".

Читайте також: 56 депутатів виступили проти АРМА, щоб захистити власне майно: розслідування

Відомство НАЗК надало відповідь на звернення юристів ГО "Центр протидії корупції". У Нацагентстві не побачили у діях Шемчука "приватного інтересу, що є обов’язковою складовою конфлікту інтересів". Раніше програма "Схеми" у одному з своїх розслідувань повідомляла, що Віктор Шемчук є свідком у справі щодо розкрадання коштів "Енергоатому", де фігурує екс-депутат Микола Мартиненко. Що, власне, і може свідчити про конфлікт інтересів. Також Віктор Шемчук як голова прокурорської комісії сприяв винесенню догани прокуророві у справі Мартиненка Андрію Перову.

Минулого тижня суд задовольнив відвід прокурора САП Андрія Перова від справи Миколи Мартиненка. Рішення Кваліфкомісії прокурорів щодо нього було частиною плану захисту Мартиненка. Адже те, що НАЗК не бачить очевидного конфлікту інтересів, лише свідчить про підігрування Мартиненку,
– пояснив юрист ГО "Центр протидії корупції" Андрій Савін.

До слова, Шемчук є колишнім соратником екс-депутата Мартиненка – у 2010 сам Шемчук був депутатом ВР, членом фракції "Наша Україна – Народна самооборона", яку в той час очолював Микола Мартиненко. Як стало відомо "Схемам", він причетний до фінансової операції ще у 2010 році на суму 250 тисяч євро з офшорною компанією, підконтрольною Мартиненку, а його дружина була розпорядником коштів іншої фірми, на чий рахунок і осіли ці чверть мільйона євро.

Мартиненко
Віктор Шемчук є свідком у справі, де фігурує екс-депутат Микола Мартиненко

Відповідно до інформації, отриманої "Схемами" від ДФС, із 2013 до 2017 року офіційні доходи Віктора Шемчука загалом становили менш ніж два мільйони гривень. Однак журналісти віднайшли елітне нерухоме майно його родини у США, оформлене на третіх осіб. Через це НАБУ відкрило щодо Шемчука провадження про декларування недостовірної інформації.

Хто такий Віктор Шемчук? Віктор Шемчук працює в державних органах з 1994 року – від помічника прокурора в прокуратурі Тернополя дійшов до посади виконувача обов'язків генерального прокурора України за президентства Віктора Ющенка. А за часів президентства Віктора Януковича майже півроку очолював Львівську область. За Петра Порошенка Шемчук – заступник голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

Відео розслідування програми "Схеми" щодо Віктора Шемчука дивіться тут: