Фосфор – це не найстрашніше: комбриг тероборони розповів, чим росіяни воюють у Бахмуті
Російські окупанти вже тривалий час намагаються захопити Бахмут. Вони використовують тут фактично все наявне озброєння.
Про це 24 Каналу розповів полковник ЗСУ, командир 127 бригади тероборони Харкова Роман Грищенко (позивний "Дядя Рома"). За його словами, окупанти неодноразово використовували фосфорні боєприпаси. Але були й страшніші речі.
Дивіться також Фортеця Бахмут – місце, де закінчиться епоха "вагнерівців"
Яка ситуація в Бахмуті
Як наголосив військовий, російські окупанти навіть використовували сльозогінні хімічні речовини, щоб вибити українських військових з позицій. Це відбувалося неодноразово.
Ворог використовував сльозогінні речовини. Неодноразово. Це вже увійшло в систему. Також використовують запалювальні боєприпаси, вогнеметні системи, одноразові вогнемети,
– зазначив Грищенко.
Російські окупанти активно використовують авіацію. Також на цьому напрямку працюють усі види ворожої артилерії.
Що відбувається у Бахмуті – розповів Роман Грищенко: дивіться відео
Військовий закликав не вірити в брехню засновника так званої "приватної військової компанії" "Вагнера" Євгєнія Пригожина щодо браку боєприпасів. Насправді інтенсивність артилерійських ударів по Бахмуту в рази зросла.
Не було у них снарядного голоду. Це все фейк. Можливо, це для інших речей вони говорили. Інтенсивність артилерійських обстрілів підвищилася,
– зауважив військовий.
Яка зараз ситуація в Бахмуті: коротко
- Українські військові продовжують обороняти Бахмут від російських загарбників. Окупанти не можуть захопити місто ще з літа 2022 року. Вони втратили тут величезну кількість особового складу.
- Як наголосив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський, українські військові здійснили певні просування на Бахмутському напрямку. Однак загалом операція з оборони міста триває. Українці воюють з меншим ресурсом, ніж окупанти. Однак навіть у таких умовах можуть руйнувати плани росіян.
- Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк прокоментував просування українських підрозділів на Бахмутському напрямку. Це – своєрідна "прелюдія" до контрнаступу.
- Подоляк підкреслив, що контрнаступ ЗСУ не варто сприймати як одноразовий захід, який швидко почався і швидко закінчився. Насправді це – величезна кількість різних локальних дій, які Сили оборони України здійснюватимуть упродовж певного періоду.