Безробіття в Україні: який розмір допомоги і де найбільше вакансій
З початку 2017 року рівень безробіття в Україні скоротився з 1,6% до 1,2%. У липні було офіційно зареєстровано 319,9 тисяч безробітних, з них отримували допомогу 256,9 тисяч осіб.
Такі дані наводить Державна служба статистики. Порівняно з таким самим періодом минулого року кількість безробітних скоротилася на 14%, або на 50 тисяч осіб. Найвищий рівень безробіття в Україні цього року спостерігався в лютому – 1,7%.
Читайте також: Допомога безробітним в Україні: Світовий банк виділив мільйони гривень
Водночас потреба роботодавців у працівниках росте: якщо в січні до Держслужби зайнятості подали 47,4 тисяч вакансій, то в липні їх було вже понад 65 тисяч. На десять вакантних місць в Україні претендує 49 безробітних.
Розмір допомоги по безробіттю в Україні з початку року коливається в межах 1904 – 2040 грн.
Рівень безробіття в Україні з початку року скоротився на 0,4%
Найвищою допомога з безробіття була в липні 2017 – 2040 грн
Якщо аналізувати регіони України, то найбільше вакансій у січні-червні 2017 року було відкрито у Львівській, Київській та Дніпропетровській областях. Однак найкраща ситуація із працевлаштуванням найкраща в Харківській області – тут працевлаштовано 43,1% безробітних. За нею йде Одеська (41,1%) і Дніпропетровська (35,3%) області.
Найбільше вакансій в Україні – на Львівщині, найкраще з працевлаштуванням – у Харківській області
Найбільше вакансій у Держслужбі зайнятості – у сфері промисловості. Далі йдуть оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів та мотоциклів, транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність. Найменше пропозицій працевлаштування – у сфері мистецтва, спорту та розваг, інформації та телекомунікацій, а також фінансової та страхової діяльності.
Найзатребуванішими у першому півріччі 2017-го були кваліфіковані робітники з інструментом, робітники з обслуговування технологічного устаткування та працівники сфери торгівлі і послуг.
Читайте також: Скільки працюють і відпочивають в Україні та ЄС: інфографіка