Білорусь перекидає техніку до кордону з Україною: чи є загроза
Питання можливого наступу з боку Білорусі є актуальним від початку повномасштабного вторгнення. Країна є вірним союзником Росії та безпосереднім учасником її збройної агресії проти України.
Проте наразі загрози нападу немає, найближчими місяцями її також не буде. Про це 24 каналу сказав військовий експерт Роман Світан.
До теми Можлива домовленість з Лукашенком, – Жданов пояснив, чому припинилися обстріли з Білорусі
Що відбувається у Білорусі
За словами військового експерта, поки наша розвідка не доповість про проведення повної мобілізації з постановкою у стрій й насиченням технікою – турбуватися не варто.
"Десять танків, які возять по Білорусі – з Вітебської в Брестську область і навпаки – ні про що не говорять. Коли буде більш-менш реальна загроза, наша розвідка доповість. Доповість не лише командуванню, а й народу України, як робила це раніше", – акцентує Світан.
"Заморожування" війни / Із січня все зміниться? / Білорусь готують: дивіться відео
Відомо, що у Білорусі відбуваються певні навчання з метою злагодження російських та білоруських військ. Сьогодні командування білоруської армії підпорядковується російському Генштабу.
Кількісний склад білоруської армії не готовий навіть для оборони країни. Та кількість військ, яка є, може обороняти максимум Мінськ. Не більше,
– стверджує військовий експерт.
Світан наголошує: як військова сила білоруська армія сьогодні не становить загрози для нас. Попри це, на кордоні з Білоруссю утримується певна кількість наших військ, які могли б брати участь у боях на Півдні й Сході України.
Чи планує Лукашенко вступати у війну
- Білорусь усіма силами намагається продемонструвати непричетність до війни в Україні, однак це їй вдається погано. За словами кореспондента "Радіо свобода" в Білорусі Валерія Калиновського, Александр Лукашенко до останнього хоче вберегти себе, тому не вступає у війну.
- Журналіст підкреслив, що загроза нападу з боку Білорусі залишається, проте вона є невеликою. Також існує можливість встановлення уже не проросійського, а повністю російського режиму в країні.
- Попри це, самопроголошений президент все ще утримує контроль над своєю армією. Калиновський вважає, що Лукашенко побоюється своєї долі після війни, тому і хоче зберегти як Білорусь, так і себе в країні як диктатора.