Про це військовий експерт Олег Жданов розказав у стрімі на своєму ютуб-каналі, повідомляє 24 канал. Він зауважив, що влітку був період, коли велися активні розмови щодо розірвання дипломатичних відносин з Білоруссю через постійні обстріли з її території. Однак у якийсь момент ці розмови стихли, а удари з того напрямку припинилися.

Зверніть увагу Яку насправді роль відвів Путін для Білорусі у війні з Україною: аналіз ISW

Про що Україна могла домовитися з Білоруссю

За словами Жданова, удари припинилися настільки, що нещодавно російські війська навіть забрали з Білорусі 3 МіГ-31, які можуть нести гіперзвукову ракету "Кинджал", і перегнали їх на базовий аеродром у Заполяр'ї.

Отже, з території Білорусії ні ракетні удари, ні авіаційні удари ракетами не завдаються вже давно. На думку військового експерта, це може говорити про якоїсь домовленості між Лукашенком та Україною. Наприклад, в обмін на те, що Білорусь не надаватиме своєї території для завдання вогневих ударів по території України, наша держава не розірвала з нею дипломатичні відносини, а також не завдає ударів у відповідь по території Білорусі та її військових об'єктах.

А як щодо наступу

Жданов припускає, що на цьому ґрунтуються і більш-менш впевнені заяви нашого військового та політичного керівництва стосовно того, що формування ударних угруповань на території Білорусі не спостерігається, а удар з її боку наразі не є перспективою завтрашнього дня.

Тобто це має дуже низьку ймовірність, не можна її відкидати, але ймовірність практично дорівнює нулю. Принаймні, станом на сьогодні,
– уточнив військовий експерт.

Він додав, що аспект відтягування українських сил і засобів на Північ, звичайно ж, є. Українська сторона змушена тримати там угруповання військ, зміцнювати кордон та проводити навчання, аби бути готовими про всяк випадок.

Олег Жданов пояснив, чому припинилися обстріли України з території Білорусі: дивіться відео

Чи можуть завдати ядерного удару з Білорусі

Що стосується припущень про ймовірність завдання з території Білорусі ядерного удару, то Жданов вважає, що зараз Путін не готовий робити це навіть на лінії фронту з території Росії. Тож про Білорусь не варто навіть вести мову.

"Якщо Путін за 9 місяців не зміг дотиснути Лукашенка, щоб той наказав білоруській армії наступати, то тоді про що ми говоримо в контексті застосування ядерної зброї?", – підкреслив Жданов.

Адже для початку Лукашенко обов'язково має дозволити провезення ядерного боєприпасу на територію Білорусі та застосування його з цієї території. Важливо й те, що за сучасних методів ведення розвідки спостереження приховати такі дії неможливо. Тобто щойно Путін віддасть наказ про ядерний удар, про це знатимуть на Заході, а ще через п'ять хвилин знатимуть, з якого сховища і який вид боєприпасів братимуть росіяни.

Чому Лукашенко не хоче вступати у війну

  • В американському Інституті вивчення війни вважають, що самопроголошеному білоруському президенту не вигідно відправляти свою армію в Україну. Адже вона потрібна йому для того, щоб контролювати білоруський народ.
  • Якщо війська підуть в Україну, то протестні настрої серед населення країни можуть відновитися, оскільки збройні сили, які Лукашенко використовував для придушення будуть помирати на війні.
  • Відтак, ймовірність того, що Лукашенко погодиться вступити у війну та віддати армії наказ про наступ, залишається малою.