Білоруський уряд розіслав "пояснення" про неконституційність Координаційної ради

2 вересня 2020, 14:31
Читать новость на русском

Влада Білорусії розіслала керівникам своїх міністерств, державних організацій та підприємств "конституційно-правову позицію щодо захисту конституційного устрою країни".

Про це повідомляє видання TUT.BY, посилаючись на копію такого документа.

У документі йдеться, що створення опозицією Координаційної ради, яка б мала переглянути результати виборів президента Білорусії не є конституційним. А будь-які дії щодо зміни устрою країни чи досягнення державної влади незаконними, зокрема насильницькими методами, караються законом.

До теми Розгін студентів і страйки робітників: як минуло 1 вересня у Білорусі – фото, відео

Таку конституційно-правову позицію ухвалив Конституційний суд 25 серпня цьогоріч. Документ визнає, що єдиним джерелом влади в Білорусії є народ, саме тому, на виборах 9 серпня він "висловив своє вільне волевиявлення і обрав Олександра Лукашенка президентом".

В Конституційному суді вважають вибори легітимними і демократичними, що підтверджується дотриманням принципів і норм Конституції під час виборчого процесу.

Конституція не передбачає створення організацій, які б могли правомірно переглянути результати виборів. Зробити це можуть лише Центральна виборча комісія та Верховний суд, однак вони відхилили усі скарги щодо результатів.

Актуально Масові протести в Білорусі: останні новини та що відомо – фото, відео

Координаційну раду створили 18 серпня. Її мета – передати владу від чинного президента Олександра Лукашенка до Світлани Тихановської. Опозиціонери вимагають звільнити усіх політв`язнів, виплатити компенсації постраждалим, провести розслідування щодо насильства до протестувальників, провести нові вибори.

Генпрокуратура Білорусії відкрила на членів ради кримінальну справу та звинувачує їх у намаганні захопити владу.

Причини створення Координаційної ради

Вибори президента Білорусії відбулися 9 серпня. Згідно з офіційними результатами, переміг Олександр Лукашенко, який займає посаду протягом 26 років. Він отримав 80,1% від усіх голосів, водночас його головну опонентку Світлану Тихановську підтримало, начебто, лише 10,1% виборців.

Відтоді у Білорусії тривають акції протесту, страйки й мітинги, у яких беруть участь незгодні з результатом виборів білоруси. Не визнає перемогу Лукашенка і Європейський Союз. Там обіцяють ввести санкції щодо причетних до фальсифікації результатів та насильства над мирними протестувальниками.