Більше не "The Ukraine": американський журналіст закликає поважати Україну

27 червня 2017, 18:14
Читать новость на русском

Візит Петра Порошенка до Вашингтону став невеликою, проте важливою перемогою для України. Однак під час зустрічі з українським лідером Дональд Трамп припустив грубу помилку: він ужив артикль the у назві "Україна" (The Ukraine), що викликало цілком передбачувану хвилю невдоволення.

Проте нинішній глава Білого дому не єдиний зі світових лідерів, хто ненароком або ж свідомо паплюжив назву цієї держави, пише журналіст американського аналітичного центру Atlantic Council Пітер Дікінсон.

Читайте також: Зустріч Порошенка з Трампом: президенти, інтриги і прогрес

Він нагадує, що попередник Трампа Барак Обама теж неодноразово згадував "The Ukraine".

На думку Дікінсона, використання назви "The Ukraine" б'є в саме серце багатовікової боротьби нації за свою незалежність.

Є підстави вважати, що такий тонкий лінгвістичний напад на український суверенітет не випадковість. Термін "The Ukraine" вперше стали вживати ще в радянську епоху, за часів, коли Кремль особливо прагнув протистояти світовому сприйняттю України як окремої та унікальної нації. Це був найменший з радянських злочинів, скоєних проти національних прагнень України,
– розмірковує автор статті.

Гібридна війна, що точиться на сході України, викрила всю повноту пострадянських імперських претензій Кремля, розкривши суть сучасної Росії, яка відкрито зневажає претензії України на державність, йдеться у публікації. Кремлівське телебачення регулярно стає майданчиком для тих, хто вважає, що Україна є штучною і неповноцінною державою, а президент Росії Володимир Путін під час щорічної "Прямої лінії" досить дивно говорить про "територіяї, які тепер називаються Україною".

Читайте також: Путін хотів виміняти в Трампа Україну на Сирію, але це неможливо, – екс-радник держсекретаря США

Дікінсон називає Путіна "чемпіоном із заперечення української державності" і наводить очевидні тому приклади: у 2008 році Володимир Путін сказав президенту США Джорджу Бушу, що Україна "навіть не країна". Він також публічно заявляє про свою переконаність, що росіяни і українці "один народ". Ця заява прямо заперечує незалежність України і передбачає її членство в російському світі. Таке сприйняття України Путін поділяє з мільйонами росіян. В їхніх очах справжніми сепаратистами є самі українці.

Однак справа не лише в Росії, як додає журналіст, переважної більшість міжнародної спільноти не підозрює, що боротьба за незалежність України була однією з найдовших і кровопролитних в історії людства.

Проте, настав час зав'язати із незграбними фразами "The Ukraine" і почати висловлювати країні ту повагу, яку вона заслуговує. Україна стоїть на передовій у гібридній війні проти Росії, яка прагне ліквідувати систему безпеки післявоєнного світу і поверну стан речей після холодної війни. Поки політики в США і ЄС переймаються фейковими новинами і втручаннями у вибори, українці розплачуються своїми життями. Найменше, що ми можемо зробити це правильно вимовляти назву країни,
– робить висновок Дікінсон.

Нагадаємо, під час зустрічі у Вашинтоні із Петром Порошенком президент США Дональд Трамп допустив грубу помилку в назві "Україна".