Більшість українців хочуть вступу в НАТО, – дані соцопитування

11 вересня 2018, 12:38
Читать новость на русском

Станом на серпень 2018 року 67% українців проголосували б на референдумі за вступ до НАТО. При цьому 42% громадян України переконані, що членство в Альянсі є найкращою гарантією національної безпеки.

Про це свідчать результати соціологічного опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва.

Читайте також: Де в Україні найбільше сумують за СРСР: цікаве дослідження

Згідно з даними опитування, участь у референдумі щодо членства в НАТО, якби він відбувся у серпні цього року, взяли б 63% опитаних українців, із яких 67% проголосували б за вступ до Альянсу, а 28% – проти.

В регіональному вимірі вступ до НАТО підтримують більшість українців на заході країни (71%) та в центрі (52%). При цьому на сході та півдні ця підтримка дещо менша – 32% та 20% відповідно.

Головну функцію НАТО населення України вбачає у захисті країн-учасниць блоку від збройного нападу (37%). До важливих функцій, які наразі виконує НАТО, опитані українці віднесли також боротьбу з міжнародним тероризмом (27%). При цьому майже стільки ж побачили в НАТО інструмент впливу США на політичні процеси у світі та Європі (25%).

Результати опитування також показали, що лише близько 11% респондентів вважають, що вони добре інформовані, що таке НАТО. Ще 14% опитаних громадян відзначають наявність в інформпросторі чималої кількості інформаційних матеріалів щодо Альянсу.

Нагадаємо, 3 вересня Президент України Петро Порошенко зареєстрував у Верховній Раді проект закону, який передбачає затвердження у Конституції курсу держави на членство в НАТО.

Що таке НАТО? Військово-політичний блок, який об'єднує більшість країн Європи, США і Канади. Це "трансатлантичний форум" для проведення країнами-союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів, включаючи події, здатні поставити під загрозу їхню безпеку. Однією з цілей НАТО є забезпечення стримування будь-якої форми агресії щодо території будь-якої держави-члена НАТО або захисту від неї. На сьогодні членами НАТО є 29 країн.