У більшості областей України повітряна тривога: негайно перейдіть в укриття
Станом на 13:00 у більшості регіонах України лунає повітряна тривога. Про загрозу ракетного удару оголосили на Сході та Півночі країни.
Радимо місцевим жителям негайно перейти в укриття. Це не навчальна тривога й існує загроза ракетного удару. Зокрема на Харківщині вже лунають вибухи.
До теми Окупанти знову обстріляли житлові квартали Миколаєва: є жертва та поранені
У яких регіонах лунає повітряна тривога
Сирени лунають у:
- Києві та Київській області.
- Житомирській області;
- Чернігівській області;
- Черкаській області;
- Кіровоградській області.
- Полтавській області;
- Сумській області;
- Харківській області;
- Дніпропетровській області;
- Запорізькій області;
Приблизно о 13:20 на Півночі оголосили про відбій, а через 10 – 15 хвилин відбій тривоги оголосили на Сумщині та на Харківщині. Станом на 14:00 загроза ракетного удару зберігається лише у Запорізькій, Дніпропетровській та Полтавській областях.
Також загроза ракетного удару зберігається у Луганській області. Повітряну тривогу там оголосили ще 4 квітня й відтоді вона не припиняється.
Також радимо бути уважними та обережними мешканцям тимчасово окупованої Херсонщини. З Херсонської області вже понад місяць не надходять сигнали, тож повітряну тривогу там не оголошують. Але у регіоні все одно часто лунають вибухи, та й загроза повітряного удару залишається.
Карта повітряних тривог в Україні станом на 13:00 29 травня / Скриншот з сайту єМапа
Як діяти під час тривоги:
- Перекрийте воду, газ й вимкніть електричні прилади, візьміть із собою необхідні документи та засіб зв'язку, після чого перейдіть до укриття. Дійте швидко, але не панікуйте.
- Подбайте про літніх або маломобільних сусідів – допоможіть їм дістатися до безпечного місця. Також не залишайте без нагляду своїх домашніх улюбленців.
- Якщо з якоїсь причини не можете перейти в укриття, принаймні дотримуйтеся правила "двох стін" – перейдіть у приміщення без вікон, яке відділяє вас від вулиці щонайменше двома стінами й тримайтеся біля опорної стіни. Зауважимо, що це навряд чи врятує при прямому ударі, але може захистити від уламків.
- Перебувайте в укриттях доти, поки сирена не сповістить про відбій повітряної тривоги. Слідкуйте за оновленнями місцевих адміністрацій.
- Якщо ви раптово стали свідком влучання снаряда чи ракети, не фотографуйте та не знімайте місце події, а також не публікуйте жодних даних про місце влучання. Перевірено, що такі повідомлення допомагають ворогу коригувати вогонь.
До теми – окупанти безперервно обстрілюють Сєвєродонецьк: дивіться відео