Біткойни – це божий дар злочинцям і диктаторам, – міжнародний фінансист

15 грудня 2017, 12:28
Читать новость на русском

Найпопулярніша криптовалюта у світі може стати інструментом для обходу американських санкцій такими державами, як Росія.

Наразі зростає не лише ціна біткойна та інших цифрових грошей, а й небезпека, яку вони можуть нести для санкцій США, стверджують декілька аналітиків та експертів у кіберсфері, повідомляє BuzzFeed.

Читайте також: Біткойн в Україні: коли і як легалізують криптовалюту

Так, міжнародний фінансист Вільям Браудер у коментарі виданню назвав криптовалюту "божим даром злочинцям і диктаторам, які хочуть убезпечити свої гроші".

У своїй заяві для Гельсінкської комісії, яка моніторить політику у сфері безпеки і прав людини в Європі, експерт, зокрема, закликає "США та інші уряди західних країн вжити заходів для захисту закону Магнітського, а також інших санкційних програм".

Автор статті вважає "попередження" Браудера "своєчасним", оскільки 12 грудня радник Володимира Путіна Сергій Глазьєв заявив, що для РФ існує "об'єктивна потреба" в криптовалюті через те, що російські банки перебувають під санкціями Сполучених Штатів.

Читайте також: Хакери зламали біржу криптовалюти і викрали біткойнів на шалену суму

На думку співробітника антивірусної компанії FireEye Люка Макнамара, російські хакери із угруповання Fancy Bear, яке, ймовірно, пов'язане із ФСБ і, за даними американського розвідувального співтовариства, стояло за зломом листування Гілларі Клінтон та Демократичної партії, також використовували Bitcoin.

За твердженням Андрія Барисевіча, експерта із компанії Recorded Future, "віртуальна валюта – це ідеальний інструмент не тільки для злочинців, як уже говорилося, а й для держав, які перебувають під санкціями, аби вільно переміщувати кошти по всьому світу в обхід авторитетних фінансових систем".

Американській і міжнародній владі буде вкрай непросто довести, що грошовий переказ був ініційований організацією, що перебуває під санкціями,
– додав Барисевіч.

Читайте також: Влада Болгарії конфіскувала у контрабандистів 213 тисяч біткойнів

Однак старший науковий співробітник Центру нової американської безпеки і колишній старший радник Елізабет Розенберг має з цього приводу дещо іншу думку. Вона запевняє, що обійти фінансові системи все ще складно, а "проникливі аналітики можуть все ж вирахувати, хто стоїть за тією чи іншою транзакцією".

"Поки що для країн, які намагаються ошукати американських слідчих, клопоту може бути більше, ніж воно того варте, але в найближчому майбутньому ситуація може змінитися", – робить висновок автор статті.

Читайте також: Які авто продають українці за біткойни