Бійки, "каруселі" та голосування: як у Грузії пройшли парламентські вибори

8 жовтня 2016, 21:30
Читать новость на русском

Сьогодні у Грузії обирали новий парламент. І на деяких дільницях протистояння між прихильниками правлячої партії та тими, хто підтримує партію Міхеїла Саакашвілі, доходило до рукоприкладства, яке доводилося розбороняти спецназу.

Із 150 депутатів половину грузини обирали за партійними списками, половину – за мажоритарними округами. Свої голоси одними з перших віддали президент та прем’єр країни. Вони представляють партію "Грузинська мрія", яка має більшість у нинішньому парламенті.

Сьогодні ми робимо крок вперед для зміцнення демократії у нашій країні. Я хочу бачити такий парламент, в якому будуть представлені багато політичних сил, що турбуються про Грузію,
– заявив Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі.

Проголосували і представники опозиційного "Єдиного національного руху" Міхеїла Саакашвілі. "Націонали" сподіваються на реванш.

Насправді сьогодні стоїть питання про виживання Грузії. Я сподіваюся, люди оберуть мирну владу, яка здатна виконувати свої обіцянки і знову перетворити Грузію на сильну країну,
– переконана дружина екс-президента Сандра Рулофс-Саакашвілі.

Читайте також: Дружина Саакашвілі розповіла про політичні плани чоловіка

Центривиборчком Грузії вже зафіксував низку порушень. Найпоширеніші – агітація на дільницях та технічні помилки у процесі голосування. Представники опозиції звинуватили владу в організації так званих "каруселей". На одній із дільниць напали на спостерігачів від партії Саакашвілі.

А в одному із сіл Марнеульського району на сході Грузії взагалі дійшло до серйозних сутичок. Там побилися декілька сотень прихильники провладної партії та Єдиного національного руху. В МВС країни заявили, що прибічники опозиції намагалися увірватися на дільницю і вкрасти урну. Однак це їм не вдалося. У результаті сутичок постраждали декілька поліцейських. Провладна партія і опозиція звинувачують одне одного у провокаціях. Аби вгамувати забіяк, на місце прибув спецназ.

Багато грузинів переконані, що після виборів в країні нічого не зміниться. А проблеми з економікою і безробіттям не вирішить жодна із теперішніх політичних сил.

Я нічого не очікую від цих виборів. Думаю, ми, як і раніше, будемо жити в складних умовах. Я вже 50 років ходжу на цей ринок, але таких цін і такої бідності раніше не було,
– розповіла жителька Тбілісі Нана Мікадзе.

Якщо на виборах переможе партія Саакашвілі, то вочевидь, до країни зможе повернутися чимало його соратників. Чотири роки тому з приходом до влади Грузинської мрії розпочалися переслідування однопартійців колишнього президента. Навіть проти Саакашвілі порушили кілька справ. Голова Одеської ОДА уже заявив, що збирається поїхати у Тбілісі після голосування. Але не назавжди. Мовляв, незалежно від результатів грузинських виборів, "поле битви" в Україні не покине.