Із 150 депутатів половину грузини обирали за партійними списками, половину – за мажоритарними округами. Свої голоси одними з перших віддали президент та прем’єр країни. Вони представляють партію "Грузинська мрія", яка має більшість у нинішньому парламенті.
Сьогодні ми робимо крок вперед для зміцнення демократії у нашій країні. Я хочу бачити такий парламент, в якому будуть представлені багато політичних сил, що турбуються про Грузію,
– заявив Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі.
Проголосували і представники опозиційного "Єдиного національного руху" Міхеїла Саакашвілі. "Націонали" сподіваються на реванш.
Насправді сьогодні стоїть питання про виживання Грузії. Я сподіваюся, люди оберуть мирну владу, яка здатна виконувати свої обіцянки і знову перетворити Грузію на сильну країну,
– переконана дружина екс-президента Сандра Рулофс-Саакашвілі.
Читайте також: Дружина Саакашвілі розповіла про політичні плани чоловіка
Центривиборчком Грузії вже зафіксував низку порушень. Найпоширеніші – агітація на дільницях та технічні помилки у процесі голосування. Представники опозиції звинуватили владу в організації так званих "каруселей". На одній із дільниць напали на спостерігачів від партії Саакашвілі.
А в одному із сіл Марнеульського району на сході Грузії взагалі дійшло до серйозних сутичок. Там побилися декілька сотень прихильники провладної партії та Єдиного національного руху. В МВС країни заявили, що прибічники опозиції намагалися увірватися на дільницю і вкрасти урну. Однак це їм не вдалося. У результаті сутичок постраждали декілька поліцейських. Провладна партія і опозиція звинувачують одне одного у провокаціях. Аби вгамувати забіяк, на місце прибув спецназ.
Багато грузинів переконані, що після виборів в країні нічого не зміниться. А проблеми з економікою і безробіттям не вирішить жодна із теперішніх політичних сил.
Я нічого не очікую від цих виборів. Думаю, ми, як і раніше, будемо жити в складних умовах. Я вже 50 років ходжу на цей ринок, але таких цін і такої бідності раніше не було,
– розповіла жителька Тбілісі Нана Мікадзе.
Якщо на виборах переможе партія Саакашвілі, то вочевидь, до країни зможе повернутися чимало його соратників. Чотири роки тому з приходом до влади Грузинської мрії розпочалися переслідування однопартійців колишнього президента. Навіть проти Саакашвілі порушили кілька справ. Голова Одеської ОДА уже заявив, що збирається поїхати у Тбілісі після голосування. Але не назавжди. Мовляв, незалежно від результатів грузинських виборів, "поле битви" в Україні не покине.