Бійцям ЗСУ доведеться замість м’яса у пайках пити молоко: пропозиція Міноборони
Міністерство оборони України пропонує внести зміни до норм затвердження продуктів харчування військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань. Відповідний проект постанови Кабміну Міноборони внесло на розгляд урядового комітету 30 листопада.
По це повідомляють "Наші гроші".
Так, у документі Міноборони пропонує дозволити йому, МВС та СБУ проводити заміну одних продуктів іншими у межах вартості норм харчування та харчової цінності продуктів.
Читайте також: Марина готує найкраще! – як Порошенко пригощав журналістів їжею з сухпайків
Зазначимо, що пропонується дозволити заміну продуктів для військових, які беруть участь у міжнародних навчаннях, у тому числі під час інструктажу іноземних спеціалістів, а також у пунктах постійної дислокації, в навчальних центрах, на полігонах та на території АТО.
Водночас урядові експерти ініціативи Міноборони у своєму висновку назвали "недостатньо дієвими" і такими, що можуть призвести до зниження калорійності та збалансованості норм харчування.
За даними експертів, у розділі №1 урядової постанови №426 від 29 березня 2002 року, який Міноборони хоче поширити на ЗСУ, "спеціальна заміна" призначена для екіпажів суден та кораблів, які служать за межами України, а також для екіпажів підводних човнів у зв’язку зі специфікою військово-морського флоту.
Варто наголосити, що згадана спеціальна заміна передбачає заміну м’яса першої категорії (яловичина, свинина, баранина, телятина) на "молоко сухе, суху простоквашу та кисломолочні продукти" у співвідношення 1:0,7. При цьому така заміна не передбачена нормами, що діють у ЗСУ.
Читайте також: Таргани і хробаки: мережі шокували фото харчування для військових
Експерти стверджують, що втілення в життя такої заміни може підірвати моральний дух в армії та створити соціальну напругу серед особового складу, особливо в зоні проведення АТО, а також вплинути на калорійність харчування. Окрім того, на думку експертів, "деякі положення проекту недостатні для розуміння та неясно викладені, допускають подвійне прочитання".
Так, урядовому комітету було запропоновано після розгляду повернути проект постанови на доопрацювання Міноборони.