Блекаут у бойовиків: окупована частина Луганщини на два дні залишиться без світла та зв'язку
Джерело:
"РБК-Україна"На тимчасово окупованих територіях Луганської області наступни днями не буде світла та зв'язку. Причиною блекауту стане ремонт високовольтної лінії.
Зазначається, що масштабне відключення електроенергії планують 8 – 10 жовтня.
Читайте також Росія знищує Донбас: трагедія на Луганщині показала крах вугільної галузі в ОРДЛО
Усе через проведення ремонтних робіт на високовольтній лінії "Шахти-Перемога". До слова, вона є основним джерелом подачі світла на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.
Жителі окупованих територій залишаються без води
Ситуація з постачанням питної води на окупованих територіях – критична. Там місцеві мешканці по 20 – 23 днів у місяць не мають доступу до рідини. Про це повідомив правозахисник Павло Лисянський.
У невеликих містах окупованого Донбасу місцеві жителі залишаються без води 20 – 23 дні в місяць,
– повідомив Лисянський.
Він додав, що наразі без води на окупованих землях перебувають десятки міст. Вода не надходить не тільки у багатоповерхові та приватні будинки, а й державні установи, лікарні, пологові будинки.
Причини катастрофи з водою
Відсутність питних ресурсів пов'язана насамперед з катастрофічним станом водоводу, який з 2014 року не ремонтувався, а гроші на його ремонт розкрадалися,
– пояснив Лисянський.
Крім того, на ситуацію негативно вплинуло закриття шахт, що відбулося з порушенням всіх належних норм.
"Відкачування води з шахт дозволяло наповнювати безліч водойм в ОРДЛО, це і річки, це й ставки й навіть Ісаківське водосховище. Зараз водойми міліють, річки просто пересохли", – наголосив правозахисник.
- Ще одна проблема, пов'язана з водою, це величезна кількість "копанок" (нелегальні шахти).
- Здебільшого вони розташовані в Перевальському та Антрацитівському районах.
Вугілля з них видобувають відкритим і закритим способом. А після видобутку корисних копалин не проводять рекультивацію і відкачування води. Копанки порушують геологічний склад порід, що впливає на збереження водойм.