УКР РУС
9 жовтня 2014, 07:05
4

Блокпости навколо Слов’янська вночі часто обстрілюють, — комбат батальйону “Січ”

Командир батальйону особливого призначення “Січ” Андрій Писаренко розповів кореспондентові Телеканалу новин “24”, чим зараз живе український Слов’янськ і що роблять добровольчі батальйони у звільнених містах.


Негаразди у Слов’янську

Комбат батальйону “Січ”, який дислокується у Слов’янську, розповів, що терористи продовжують обстрілювати блокпости навколо міста, хоча його звільнили від бойовиків ще 5 липня.

"Ситуація досить спокійна у Слов’янську. Зазвичай вдень усе спокійно, ввечері можуть бути якісь негаразди. Тому людей треба заспокоювати і повертати їх на нашу сторону, щоб вони знову звикали, що вони живуть в Україні", - розповів комбат “Січі”.

Дуже часто вночі стріляють, обстрілюють блокпости навколо міста. Іноді бувають навіть такі звичайні кримінальні злочини, кругом обкрадають магазичники, звичайне хуліганство навіть буває, знову з’явилася наркоманія,
- каже Писаренко.

Він зазначив, що бійці його батальйону в районі деяких блокпостів здійснювали розвідку: “Поки що, я сподіваюсь, завдяки нашим нічним виходам, обстріли цих блокпостів припинилися. Роботи є дуже багато”.


Деякі батальйони працюють “по-замовному”

За словами Писаренка, іноді батальйони МВС показують себе з не надто хорошого боку.

Є тут батальйон “Харків-2”. З ними у нас не дуже добрі відносини. Вони трішки працюють не так, як звичайні українські міліціянти особливого призначення, а на чверть по-замовному. Це не тільки моя суб’єктивна думка, це і думка громади,
- розповів командир батальйону “Січ”.

Він зазначив, що кілька днів тому у Слов’янську бійці батальйону “Харків-2” намагалися захопити міський виконком, “щоб громада не могла контролювати діяльність нинішньої влади, бо нинішня влада склалася з колишньої Партії регіонів”.

Люди хвилюються, щоб це не повторилося. А батальйон “Харків-2” зайняв таку антинародну позицію. Але завдяки нашим діям і діям громадськості, ми звільнили цю будівлю,
- повідомив Анрій Писаренко.

Він також додав, що батальйон “Січ” тісно співпрацює із батальйоном “Київ-1” ще з часів перебування у столиці, коли вони спільно забезпечували там порядок на масових заходах. Тепер обидва батальйони дислокуються під Слов’янськом.


Бійці допомагають людям жити після війни

Андрій Писаренко розповів, що зараз добровольчий батальйон “Січ” виконує в зоні АТО декілька функцій.

“Це навчання міліцейських та патрулювання, робота по місту як вдень, так і вночі. Працюємо також і з частинами розвідки Національної гвардії, “Омеги”, “Альфи”. Співпрацюємо з іншими батальйонами, які тут також перебувають", - заначив він.

За словами комбата, українські військові намагаються “частіше допомагати населенню гуманітарними місіями”.

Звичайно, людям після війни важко, тому ми намагаємося особливо дітям допомагати, а не тільки дорослому населенню – якимись продуктами, речами, навіть своєю увагою,
- підкреслив боєць.


У “Січі” є навіть добровольці з Криму

Батальйон “Січ” брав участь у військових операціях і разом зі Збройними Силами та прикордонниками, і самостійно.

Ми пройшли бойове хрещення. Батальйон вже не паркетний, а можна сказати – майже бойовий,
- каже Писаренко.

За його словами, це вже друга ротація батальйону і по сьогоднішній день в “Січі” немає жодного пораненого і вбитого.

Комбат розповів, що в “Січі” є бійці зі всієї України: з Донецька, Києва, Харкова, із Карпат та Закарпаття, з Волині, зі Львова, Одеси і навіть з Криму.

Про те, як місцеві жителі продовжують повертатися у Слов'янськ і власноруч відбудовують пошкоджені помешкання, — дивіться у нашому відеосюжеті.

Відео Ірини Вовк