"Бомба сповільненої дії": глава МЗС Австрії закликав врятувати Донбас від екологічного лиха
Війна на Донбасі не лише забирає людські життя і може завдати серйозної шкоди навколишньому середовищу. Тому потрібно терміново вжити необхідних заходів для запобігання гуманітарній та екологічній катастрофі в цьому регіоні.
Збройний конфлікт на сході України забруднює не лише "політичний" клімат між Києвом та Московою, він може призвести до екологічних забруднень, пише у статті для Politico міністр закордонних справ Австрії та чинний голова ОБСЄ Себастьян Курц.
Читайте також: Відкрите вторгнення Росії: експерт розповів, як завадити планам Путіна в Україні
Бойові дії несуть загрозу сховищам хлору, хімічним та металургійним заводам, місцям зберігання небезпечних відходів та вугільним шахтам, пояснює дипломат.
Тому наявна ситуація в Україні – це бомба сповільненої дії, йдеться далі. Сторони конфлікту близькі географічно, і будь-який інцидент на лінії зіткнення завдасть шкоди громаднам обох країн.
Як приклад, Курц вказує обстріли Донецької фільтраційної станції на початку цього року. Там зберігалося 7 тонн хлоргазу, і якби це все вибухнуло, збиток був би "катастрофічним".
Всі сторони конфлікту, як мінімум, повинні поважати цивільний стан подібних об'єктів, залишатися осторонь і розглядати їх як безпечні зони, наголошує австрійський міністр.
Для забруднень не існує кордонів, тому кожен, хто живе у цьому спустошеному війною регіоні, повинен проявляти інтерес до зниження ризиків та запобігання екологічній катастрофі,
– вважає політик.
Потрібно відкласти політику, і зосередитися на порятунку Донбасу та його жителів, проте першочергово потрібно перестати стріляти, впевнений Курц.
Глава австрійського МЗС також закликав до розгляду ініціативи щодо зниження ризику природних катаклізмів у Східній Україні. Тристороння контактна група, в яку входять Україна, Росія, ОБСЄ, незабаром обговорить її на своїх зустрічах.
Читайте також: У Кучми повідомили результати скайп-переговорів Тристоронньої групи