Здалося, що намацали слабке місце: як росіяни потрапили в тактичну пастку в Бахмуті

15 квітня 2023, 04:32
Читать новость на русском

Вже понад 9 місяців російські окупанти намагаються захопити Бахмут Донецької області. У кінці 2022 року загарбники навіть потрапили у тактичну пастку на цьому напрямку.

Про це в ефірі 24 Каналу розповів експерт з питань безпеки Іван Варченко. За його словами, у Бахмуті росіяни закінчили історію ПВК "Вагнер" та російських десантно-штурмових підрозділів.

Дивіться також Фортеця Бахмут – місце, де закінчиться епоха "вагнерівців"

Окупантам здалося, що почався їхній "великий наступ"

Варченко зазначив, що у кінці 2022 року, коли практично виснажена і морально, і фізично російська армія була готова перейти до оперативної паузи, потрапила у психологічно-оперативну пастку під Бахмутом.

Вони втратили Херсонщину та Харківщину. У їхніх розрахунках було відпочити взимку, а навесні кинутись у бій. Але раптом виявилось, що під Новий рік вони отримали маленький успіх. Їм вдалося взяти місто Соледар, яке до війни налічувало 10 тисяч осіб. Вони подумали, що почався їхній "великий наступ",– пригадав він.

Експерт з питань безпеки підкреслив, що загарбники були виснажені, але пішли у наступ, який планували розпочати на три місяці пізніше.

"У форматі "ось-ось візьмемо Бахмут" вони перебувають впродовж трьох-чотирьох місяців. Вони виснажені кинулися у велику наступальну операцію, яку планували через три місяці. Їм здалося, що вони намацали слабке місце в Україні", – відзначив Варченко.

Він додав, що у Бахмуті росіяни закінчили історію ПВК "Вагнер" та російських десантно-штурмових підрозділів.

Варченко про пастку для росіян у Бахмуті: дивіться відео

Об’єднання росіян не має перспектив

Британська розвідка повідомляла, що у Бахмуті кадрові російські військові покращили взаємодію із вагнерівцями. Іван Варченко зауважив, що таке об’єднання окупантів може відбутися, бо загарбники хочуть вижити.

Експерт з питань безпеки переконаний, що така взаємодія не має перспектив, оскільки лідери угрупувань переслідують зовсім різні стратегічні цілі.

"Вагнерівці – це найманці, які сьогодні тут, а завтра їхні рештки поїдуть в інше місце заробляти гроші. Збройні сили Росії такого поля для маневрів не мають. Тому вони були дуже зацікавлені, щоб прибрати до рук ПВК і змусити їх діяти відповідно до єдиних сценаріїв", – пояснив Варченко.

Росіяни перегрупували свої сили біля Бахмута

  • Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що лише у Бахмуті щодоби росіяни здійснюють від 40 до 50 штурмів та понад 500 обстрілів. У своєму прагненні захопити місто-фортецю окупанти перегрупували свої сили та засоби на Бахмутському напрямку. А також обрали тактику випаленої землі.
  • Вона підкреслила, що оскільки противник зазвичай програє ЗСУ у вуличних боях, він обирає тактику тотального знищення будівель і споруд, просто рівняє місто з землею. Ворог має на меті позбавити наших оборонців можливості тримати позиції в місті.
  • Однак попри свої зусилля ворог не досягає своєї мети. Заступниця міністра оборони наголосила, що бої за місто тривають, і ситуація хоч складна, але контрольована захисниками України.