БРІКС стала удвічі більшою: до групи долучилися ще 5 країн
Джерело:
Africa NewsГрупа БРІКС розширилася ще на п'ять країн. 1 січня стало відомо, що блок поповнився Саудівською Аравією, Єгиптом, Об'єднаними Арабськими Еміратами, Іраном, а також Ефіопією.
Відомо, що ці 5 держав мали долучитися до БРІКС ще у серпні 2023 року під час 15-го саміту в Йоганнесбурзі, що у Південній Африці. До слова, запрошували також Аргентину. Але наприкінці грудня вона відмовилася ставати членом блоку.
Тим часом Він не забув про війну: які меседжі надсилав Путін у своїй новорічній промові
Що відомо про розширення БРІКС
Так, у серпні 2023 року міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Файсал бін Фархан Аль Сауд зазначав, що королівство вивчатиме деталі до запропонованої дати приєднання. Мовиться про 1 січня. І що вже після цього ухвалюватиме "відповідне рішення". Власне, у перший день 2024 року стало відомо, що вона таки поповнила БРІКС.
Він заявляв, що група БРІКС – "вигідний і важливий канал" для зміцнення економічного співробітництва.
Сама група країн, що розвиваються, БРІКС, створена ще у 2006 році. До неї відразу ж входили Бразилія, Росія, Індія, Китай, а у 2010 році долучилася ще й Південна Африка.
З того часу БРІКС – важлива платформа для співпраці між ринками, що формуються, а також державами, які розвиваються. А подвоєння кількості її членів 1 січня має чітку мету: посилити вплив групи на світовій арені.
Які наслідки може мати розширення БРІКС
Передовсім варто звернути увагу, що теперішній склад БРІКС – з 10 країн – налічує близько 3,5 мільярда людей. Сукупна економіка держав – понад 28,5 трильйона доларів США або ж 28% світової економіки.
Подвоєння учасників групи БРІКС може дати поштовх зміні геополітичного ландшафту. Водночас аналітики вагаються щодо розширення. Вони не можуть дійти до спільного знаменника у питання: допомагатиме воно чи перешкоджатиме членам.
Так, деякі експерти вважають, що розбіжності всередині БРІКС можуть послабити процес ухвалення рішень та владу групи в цілому. Тим часом самі держави висловлюють сподівання, що розширення спричинить більше представництво країн з економікою, що розвивається. Крім того, це дасть їм можливість перестати бути залежними від американського долара.
Нагадаймо, що у серпні 2023 року президент Бразилії Лула да Сілва закликав країн-членів БРІКС до запровадження спільної валюти. Її мали б використовувати для торгівлі й інвестицій.