Аби не хвилювались за Чорне море: деталі про мету візиту Буданова в Болгарію

9 серпня 2023, 13:48
Читать новость на русском

Глава української розвідки Кирило Буданов разом з делегацією поїхав з офіційним візитом до Болгарії. Там він провів зустріч зі своїм болгарським колегою та міністром оборони країни.

У Чорному морі зараз дуже несприятлива ситуація для російського флоту через активність України. Політтехнолог Михайло Шейтельман в ефірі 24 Каналу зауважив, що у Чорному морі є й територіальні води Болгарії. 

Читайте також Атака дронів зірвала плани росіян: що мав робити "Оленегорський горняк"

Головна причина поїздки Буданова

З Болгарії часто долинають неоднозначні думки про необхідність закінчення війни та перемовин. Однак при цьому Болгарія продовжує допомагати Україні. Нещодавно Києву безплатно передали 100 БТРів. 

Кирило Буданов розповів, що у Болгарії також нарощують виробництво боєприпасів, які зараз потрібні Україні.

Болгарія важлива в моменті, тому що це Чорне море. Думаю, поїздка Буданова пов'язана з нашою активністю там. Ми серйозно націлені перервати будь-яке корабельне сполучення росіян з Босфором,
– наголосив Михайло Шейтельман.

В цьому випадку розмова із Софією є важливою, адже в Чорному морі є і їхні територіальні води. 

Країна-парадокс

Водночас у Болгарії цікава ситуація, пов'язана зі ставленням до Росії. В них є певна історична та емоційна тяглість до Москви. При цьому допомагає влада Україні у війні проти Росії.

"В Болгарії є певний парадокс. Там народ більше проросійський. Ненависть до росіян там найменша з усього Євросоюзу. Президент Болгарії також є проросійським. Але там антиросійський, прозахідний уряд", – зауважив політтехнолог.

Пов'язано це може бути з тим, що влада розуміє важливість перебування Болгарії в Євросоюзі. Для цього їм потрібно дотримуватись відповідних правил та вимог. Це й зумовило обрання здебільшого проросійським суспільством саме західноорієнтованої влади.

Цікаво зауважити, що в Грузії все фактично навпаки – антиросійське населення та проросійська влада.

Зверніть увагу! З початку повномасштабного вторгнення Болгарія таємно допомагала Україні Зокрема, навесні 2022 року поставки з Софії могли становити до 30% усіх боєприпасів і до 40% дизельного пального, які тоді надійшли ЗСУ.

Атаки на російські судна в Чорному морі: що відомо

  • Ранок 4 серпня відзначився вибухом у районі порту Новоросійська. Як стало відомо згодом, вибух спричинений атакою морських дронів російського військового корабля "Оленегорський горняк". Внаслідок ураження, корабель зазнав серйозних ушкоджень. Є ймовірність, що його вивели з ладу вже назавжди.
  • У ніч на 5 серпня російський танкер SIG, що перебував у територіальних водах України, зазнав атаки морськими дронами. У Росії почали писати, що судно начебто цивільне. Насправді ж там перевозили пальне.
  • Служба безпеки України повідомила, що успішні атаки на російські судна – їхня спецоперація у співпраці з ВМС України.