Для кого був "мирний план": чи буде Китай допомагати Росії у війні
Китай днями оприлюднив "мирний план" – своє бачення щодо закінчення війни в Україні. Припускають, що КРН може прийняти сторону агресора, але загроза економічної кризи і світової ізоляції для неї стане надто реальною.
Про це 24 Каналу розповів журналіст-міжнародник Олексій Бурлаков. Він наголосив, що співпрацювати з Росією зараз невигідно жодній країні.
Дивіться також Китай погрозами хоче досягти поступок від США: чи готовий Пекін постачати зброю для Росії
В ЗМІ періодично з'являються припущення, що Китай може сприяти Росії у війні. Натомість Бурлаков зауважив, що Китай із середини минулого століття не долучається до воєнних конфліктів. До того ж Китай не буде вповні підтримувати Росію, адже це означатиме вхід у залежність від неї. А сильніший не може бути залежним від слабшого, додав мовець.
Які наслідки можуть бути для Китаю
Для КНР підтримка Росії означатиме повну світову ізоляцію. Це також вдарить по економіці Китаю, адже він активно торгує із США та Європою.
За словами Бурлакова, подібна ситуація була минулого року з Іраном, коли йому пішли на певні поступки в атомній програмі, яких він прагнув ще з 2003 року. Замість того Іран попросили збільшити видобуток нафти, аби з цього ринку прибрати Росію. Але після продовження його співпраці з Росією, для Ірану цю можливість анулювали.
Журналіст переконаний, максимум як Китай може сприяти Росії – це списати свою стару техніку для них.
Що містив китайський "мирний план"
- КНР закликає поважати суверенітет всіх країн, відмовитися від "менталітету холодної війни", припинити воєнні дії та сісти за стіл переговорів.
- Пропозиція Китаю зокрема включає припинення односторонніх санкцій. Китай вимагає припинити "зловживання санкціями", які не є схваленими Радою Безпеки ООН – саме такі санкції діють проти Росії, оскільки Москва завжди може накласти вето на санкції, які намагаються запровадити проти неї.
- Китай наголосив на зменшенні стратегічних ризиків. Він виступає проти загрози або використання ядерної зброї, проти розробки чи використання хімічної та біологічної зброї.
- Також Китай готовий долучитися до післявоєнного відновлення України.