Будівництво "Північного потоку-2" призупинили: цього домоглися екологи

18 січня 2021, 18:16
Читать новость на русском

Екологам у Німеччині вдалося домогтися призупинення будівництва газогону "Північний потік-2". Це сталося після того, як вони, зокрема, оскаржили дозвіл на роботи в економічній зоні Німеччини.

Що про це відомо

Недержавна організація "Спілка охорони природи та біорізноманіття" подала скаргу на дозвіл, який видало Федеральне морське та гідрографічне агентство. Документ стосується будівництва газопроводу у винятковій економічній зоні Німеччини. Про це повідомляє телерадіокомпанія NDR1.

До теми Попри санкції: Німеччина продовжила дозвіл на будівництво "Північного потоку-2"

Крім того, аналогічну скаргу подала ще одна природоохоронна організація. У підсумку Федеральне агентство підтвердило, що раніше виданий дозвіл на проведення робіт тимчасово припиняє дію.

Зауважимо! раніше данська компанія Ramboll на завершальному етапі вийшла з проєкту будівництва газопроводу. Ймовірною причиною є побоювання санкцій з боку США.

Головне про "Північний потік-2"

  • Цей газогін має доправляти російський газ до Німеччини в обхід України дном Балтійського моря.
  • Кілька країн Євросоюзу, Україна та США вважають, що проєкт дасть Москві можливості посилити тиск на ЄС і Україну.
  • Учасники будівництва перебувають під американськими санкціями.
  • Під ці ж обмеження потрапили компанії, які надають непряму підтримку будівельникам, наприклад страхові. Через це в грудні 2019 року будівництво зупинилося.
  • Тоді залишалося провести майже 160 кілометрів лінії з 1 230. Через рік укладання труб відновили. Сьогодні дозвіл на будівництво видали всі країни на шляху газогону.
  • Представник російського МЗС 13 січня заявив: Москва – досі впевнена, що газопровід закінчать.
  • Водночас у Кремлі заперечують політичну частину проєкту та кажуть, що він має тільки економічне значення, а санкції проти нього є недобросовісною конкуренцією.


Газогін "Північний потік-2" / Карта