Будівництво "Північного потоку – 2": деталі з боку Німеччини

На сайті Федерального відомства судноплавства та гідрографії Німеччини зазначають, що компанія-оператор газопроводу може розпочати будівельні роботи негайно.

Актуально Будівництво "Північного потоку – 2" у водах Данії відновлять вже незабаром: що відомо

Мовиться про ту ділянку "Північного потоку – 2", що проходитиме виключно економічною зоною Німеччини. Її протяжність становить 16,5 кілометра, плюс ще 9 кілометрів мають прокласти з кінця вересня 2020 року до кінця травня 2021 року.

Додамо, що 1 січня Сенат США подолав вето президента Трампа та проголосував за ухвалення оборонного бюджету на 2021 фінансовий рік. У ньому передбачене нове розширення санкцій, зокрема й щодо "Північного потоку – 2".

Щоправда, у коментарі німецьким ЗМІ радник обраного президента США Джо Байдена Ніколас Бернс запропонував зупинити на певний час санкції проти будівельників газопроводу та самого будівництва. Причина такого кроку – щоб нова адміністрація могла провести переговори з Німеччиною та причетними країнами.

До теми Росія відклала продовження будівництва "Північного потоку – 2": причина

Головне про "Північний потік – 2"

  • Цей газогін має доправляти російський газ до Німеччини в обхід України дном Балтійського моря.
  • Кілька країн Євросоюзу, Україна та США вважають, що проєкт дасть Москві можливості посилити тиск на ЄС і Україну.
  • Учасники будівництва перебувають під американськими санкціями.
  • Ці ж обмеження компаніям, які надають непряму підтримку будівельникам, наприклад страховим компаніям. Через це в грудні 2019 року будівництво зупинилося.
  • Тоді залишалося провести маже 160 кілометрів лінії з 1 230. Через рік укладання труб відновили. Сьогодні дозвіл на будівництво видали всі країни на шляху газогону.
  • Представник російського МЗС 13 січня заявив: Москва – досі впевнена, що газопровід закінчать.
  • Водночас у Кремлі заперечують політичну частину проєкту та кажуть, що він має тільки економічне значення, а санкції проти нього є недобросовісною конкуренцією.


Газогін "Північний потік – 2" / Карта