Питання дискусійне, – нардеп відповів, чи варто мобілізувати депутатів та правоохоронців

31 січня 2024, 23:02
Читать новость на русском

Оновлений законопроєкт про мобілізацію внесли до Верховної Ради 30 січня. Утім, тривають дискусії щодо певних питань.

Народний депутат від фракції "Голос" Ярослав Юрчишин в розмові з 24 Каналом пояснив, хто буде долучений до війни та які наразі треба спеціалісти.

Дивіться також Кабмін затвердив новий проєкт закону про мобілізацію, – ЗМІ

Кого долучать до війни

Гостре питання щодо мобілізації – чи мають служити депутати. За словами Юрчишина, та кількість, яка наразі є у Верховній Раді, не вирішить усього питання. Оскільки мовиться про потребу у сотні тисяч людей.

Нагадаємо, що за останніми даними у Верховній Раді налічується 401 народний обранець.

"Водночас ми отримуємо втрату представницького органу. Чи це буде добре для української демократії, яка прагне долучитись до Європейського Союзу – тема дискусійна", – сказав нардеп.

Він додав, ймовірно, це може бути, якщо того вимагатиме закон і погодять необхідність відповідних ресурсів. Інше питання – чи варто мобілізовувати правоохоронців.

"Я пам'ятаю зустріч з генералом Залужним. На питання, чи варто мобілізовувати, наприклад, правоохоронців він сказав, що ми маємо жити в мирних містах. Тому якщо ми будемо воювати, а в цей час буде зростати кількість злочинів, бо правоохоронців в містах немає – це питання", – сказав Юрчишин.

Утім, він наголосив, що до війни будуть залучені всі. Але не всі зі зброєю у руках.

"Нам треба люди, які вдосконалюють дрони, розвивають українські снаряди, лікують поранених військових, цивільних, вчать дітей – вони нам потрібні і в тилу. Наше питання, щоб наш державний механізм міг забезпечити і фронт, і тил. І щоб громадяни принаймні сприймали цей процес справедливо. Тому зараз шукається складне рішення", – додав Юрчишин.

Що відомо про оновлений законопроєкт про мобілізацію: основне

  • В оновленому законопроєкті на період воєнного стану визначений чіткий період служби, положення про оновлення даних, строкову службу, питання броні та грошового забезпечення.
  • Зокрема, мовиться про зниження призовного віку з 27 до 25 років. У вишах з'явиться нова дисципліна – базова загальновійськова підготовка.
  • Раніше ширилася інформація, щодо можливості бронювання військовозобов'язаних за сплату податків певної суми. Від цієї ініціативи відмовилися.