Burisma викупила у канадців контрольний пакет "КУБ-Газ"
Канадська компанія Serinus Energy 1 лютого оголосила про завершення пошуку покупців на 70% акцій в українському проекті "КУБ-Газ" і уклала угоду з компанією Resano Trading LLC. Остання, згідно з інформацією Serinus Energy, входить до групи Burisma і запропонувала найбільш цікаві умови за обсягом інвестицій та строками реалізації інвестиційних проектів з розробки існуючих і нових родовищ в Україні.
Експерти ринку позитивно оцінюють угоду. За словами головного редактора тижневика "Нафторинок" Олександра Сіренка, покупка була прогнозованою і очікуваною.
"За останній рік дві міжнародні нафтогазові компанії Shell і Chevron пішли з видобувних проектів в Україні. Serinus Energy в минулому році, у зв'язку з труднощами на ринку, також втратила інтерес до проектів в Україні. Тому дуже важливо повернути довіру інвесторів до української газовидобутку, який, безумовно, має перспективу. Купівля BurismaHoldings компанії "КУБ-Газ" може стати хорошим сигналом для інвесторів", — зазначив експерт. "Крім того, покупка Burisma Holdings за 30 мільйонів доларів контрольного пакета "КУБ-Газ" — не рядова подія. Це найбільша угода на ринку злиттів і поглинань в нафтогазовій галузі за останні два роки", — додав Сіренко.
Раніше, в грудні 2015-го, президент і головний виконавчий директор Serinus Energy Тім Елліотт анонсував небажання акціонерів продовжувати бізнес в Україні і пошук інвестора для "КУБ-Газ".
"Геополітичні події в регіоні протягом останніх двох років і неблагополучні політичні рішення уряду України серйозно підірвали економічну доцільність нашого бізнесу, — йдеться в заяві Тіма Елліотта. — У результаті угоди наші акціонери тільки виграють від виходу з України. Це зміцнить наш баланс і дозволить сконцентрувати зусилля на розробці і вивченні перспективних родовищ в Румунії".
2015 став найскладнішим в діяльності "КУБ-Газ". Компанія була змушена скоротити на третину персонал. Через високі рентні ставки, компанія істотно скоротила інвестиції і вперше за кілька років знизила обсяги виробництва. За підсумками трьох кварталів 2015 року, "КУБ-Газ" зміг видобути лише 229,5 мільйона кубічних метрів, скоротивши видобуток вуглеводнів на 38% в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року. Щоб повернути колишні рівні виробництва, компанії необхідні серйозні інвестиційні вливання.
Експерти вважають, що модель розвитку Burisma сьогодні найбільш ефективна, щоб реанімувати "КУБ-Газ" і вивести бізнес в лідери ринку приватної газовидобутку в Україні.