Автономія працівників: чому тренд важливий і як провести "червоні лінії"
Контроль забирає багато часу та зусиль, які можна скерувати у більш ефективне русло. Саме тому усі підприємці шукають способи забезпечити автономію працівників, але без загроз для робочих процесів.
Для того, щоб працівники отримали максимальну автономність, вони повинні продемонструвати залученість та відповідальність, розповідає Бізнес 24. Кожен повинен відчувати, що він важливий елемент у системі координат компанії.
Читайте також Особливості планування: як зберегти гнучкість, не збиваючись зі шляху
Разом зі Škoda розповідаємо про те, як досягнути бажаного результату та не перетворитися на контролера, а натомість працювати над важливими стратегічними завданнями.
Чіткі цілі = самостійність
Варто надати працівникам автономію в їхньому повсякденному робочому процесі, але й переконатися, що всі цілі та очікування є прозорими та зрозумілими. Це дозволяє співробітникам вільно приймати рішення, водночас залишаючись орієнтованими на результат.
Чіткі цілі – очікуваний результат / Фото Freepik
У такий спосіб лідер контролює лише результат, а працівник може натрапити на цікаве та оригінальне рішення, яке принесе вигоду компанії. Окрім того, йдеться про новий рівень відповідальності, адже фокус на результаті та свобода у роботі потребують хорошої самоорганізації.
Розстановка вказівників зростання
Найкращий стимул до зростання показників працівників – можливість отримати дещо більше, ніж йде у "стандартному пакеті". Фінансові бонуси, кар'єрні можливості, розширення компетенцій – у кожного є амбіції, які ви можете "запалити".
Мотивація – найкращий менеджер / Фото Freepik
Для цього слід провести з кожним зустріч "один-на-один", зрозуміти систему внутрішньої мотивації працівника та запропонувати регулярну та постійну додаткову винагороду за якісний результат, віддачу та зростання показників. Таким чином ви ще й посилите внутрішню відповідальність у командах, адже кожен вимагатиме від інших більшого, бо всі процеси здебільшого взаємопов'язані. Ніхто не ризикуватиме власним благом через недопрацювання колег.
Окреслення "червоних ліній"
Не існує проблем, які не можна вирішити, і більшість з них з'являються або набирають обертів через брак комунікації. Коли ви надаєте працівникам свободу, в них може бути побоювання повернення до стану "як було", якщо вони зроблять помилку чи приймуть неправильне рішення.
Щирість та відвертість – найкращі "запобіжники" від проблем / Фото Freepik
Цього треба уникнути за будь-яку ціну, інакше всі зусилля будуть марними. Обговоріть, про які виклики вам потрібно повідомляти негайно та наголосіть, що помилки – це частина зростання і вони ніяк не вплинуть на умови, які ви вже обговорили. Навіть тут важливо фокусуватися на можливостях, аби весь цикл процесу був консистентним.
Автомобіль, який завжди у тренді
Загалом усі вищезгадані поради зосереджені на одному – покращенню рівня життя як професійного, так й особистого. У контексті бізнесу також мовиться про підвищення ефективності, спрощення багатьох процесів, делегування обов'язків та розвитку. Досягати цього в рази простіше, маючи власний автомобіль, який буде комфортним й не завдаватиме зайвих клопотів.
Безумовно, у кожному класі є свій лідер. Серед легкових автомобілів С-класу – це Škoda Octavia, кожне покоління якого стає "Автомобілем року" в Україні. Й для цього є чимало обґрунтованих підстав. Ще зі свого першого покоління 30 років тому в Octavia з'явились характеристики, які неймовірно сподобались українцям. Відтак, виробник вирішив зберегти їх в усіх моделях, включаючи теперішню. Зокрема, мова йде про:
- величезний багажник у версії ліфтбек (а існує ще й універсал з назвою Combi);
- надійність та витривалість;
- гарне оснащення при доступній вартості;
- а ще – Octavia зберігає високу ціну при перепродажу у будь-якому віці.
Škoda Octavia – лідер серед легкових автомобілів С-класу / Фото Škoda
Нова генерація Škoda Octavia має всі визнані раніше переваги та є чудовим вибором як для власних потреб, так і для бізнесу. Окрім того, в сучасній Octavia доступні опції, які раніше встановлювались лише в автомобілях вищих класів. Серед них:
- вибір режимів руху;
- бездротове підключення телефону;
- різноколірна підсвітка в салоні;
- матричні LED-фари з автоматичним дальнім світлом;
- тризонна система кондиціювання з сенсором вологості;
- скло з термозахистом й підігрівом;
- динамічні покажчики поворотів та багато іншого.
І головна перевага – можливість додати усі зручності під час вибору комплектації Škoda Octavia за допомогою конфігуратора. Таким чином вдасться не переплачувати за зайві "пакетні" опції.