Обов'язкова безготівка: які вимоги і штрафи діють для підприємців уже зараз
Джерело:
телеграм "Реве та стогне ресторатор"Кабмін 29 липня опублікував постанову про терміни обов'язкового забезпечення торговцями можливості здійснювати безготівкові платежі. Впровадження РOS-терміналів відбуватиметься у декілька етапів, проте для певних категорій підприємців вимога частково діє прямо зараз.
Мовиться про торговців, які здійснюють господарську діяльність у населених пунктах чисельністю населення понад 25 тисяч осіб, але не всіх. Про деталі вимоги і штрафи за невиконання розповіла експертка й авторка телеграм-каналу "Твій бухгалтер" Тетяна Черньонок.
Читайте також Що таке GEO Pay та чому ним варто користуватися вже зараз
Які вимоги і штрафи діють станом на серпень 2022 року
Наразі вимога використання платіжних терміналів поширюється на підприємців, які використовують реєстратори розрахункових операцій (РРО) й працюють у населених пунктах з населенням від 25 тисяч осіб і більше.
Вони повинні забезпечити 50% POS-терміналів від кількості РРО/ПРРО у своїх торгових точках. За невиконання, станом на серпень 2022 року, діють такі штрафи:
- для осіб, які здійснюють розрахункові операції – 34 – 85 гривень;
- для посадових осіб – 85 – 170 гривень;
- для ФОПів та посадових осіб юридичної особи – 1 700 – 3 400 гривень;
- для суб'єктів господарювання – 8 500 гривень.
До речі Податки для ФОПів: чи будуть зміни з 1 вересня
Що змінить нова постанова уряду
Нагадаємо, що Кабмін наприкінці липня затвердив постанову, за якою всі торговці повинні забезпечити можливість безготівкових розрахунків за продані товари чи надані послуги. При цьому, граничні терміни впровадження для різних категорій підприємців є різними:
- до 1 січня 2023 року – впровадити POS-термінали повинні усі торговці, які займаються господарською діяльністю у населених пунктах з чисельністю населення у понад 25 тисяч осіб;
- до 1 січня 2024 року – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тисяч осіб;
- до 1 січня 2025 року – продавці у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 5 тисяч осіб;
- до 1 січня 2026 року – торговці, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 групи, що здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну чи виносну торгівлю, продаж власноруч вирощеної або відгодованої продукції, зокрема й продавці на ринках.
Зауважимо, що вимога не поширюється на торговців, які займаються господарською діяльності у громадах, що розташовані у районах проведення воєнних (бойових) дій.