Податки не зростатимуть навіть у 2026, – Гетманцев пояснив, як закриватимуть "дірку" в бюджеті
- Верховна Рада не планує підвищувати податки до 2026 року, сподіваючись на детінізацію економіки для покриття дефіциту бюджету.
- Детінізація економіки може принести значні кошти до бюджету, а також передбачаються військові облігації та фіскальна економія як додаткові джерела фінансування.

Попри рекордний дефіцит бюджету, Верховна Рада не планує підвищувати податки щонайменше до 2026 року. Натомість детінізація економіки може перекрити нестачу.
Нестача в бюджеті і рішення
Про це заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в ефірі телемарафону 2 червня, передає 24 Канал.
Дивіться також Більш як 50% економіки в тіні: Гетманцев зробив шокуючу заяву
За його словами, у держбюджеті на 2025 рік бракує до 500 мільярдів гривень, але цю нестачу можна компенсувати без фіскального тиску на бізнес. Головна стратегія – детінізація економіки, що, за розрахунками, може принести 160 – 170 мільярдів гривень вже цьогоріч.
Я не бачу підстав піднімати податки – навіть у 2026 році. Хоча ситуація з бюджетом на той рік ще складніша через більший дефіцит, який поки що не перекрито зовнішніми джерелами,
– пояснив Гетманцев.
Який вихід
У 2023 році детінізація принесла держбюджету додаткові 1,5 мільярда доларів, у 2024-му – 2,5 мільярда доларів, а на 2025 рік план – 4 мільярди доларів.
Крім того, серед джерел фінансування уряд розраховує на військові облігації та фіскальну економію – скорочення неефективних державних програм, що може зекономити ще до 50 мільярдів гривень.
Гетманцев наголосив, що підвищення податків без детінізації – удар по чесному бізнесу: "Якщо ти не вивів економіку з тіні, то податкове навантаження лягає лише на білий сектор, посилюючи нерівність".
За його оцінками, тіньова економіка в Україні сягає 800 – 900 мільярдів гривень. Цих коштів вистачило б, щоб утричі підвищити зарплати вчителям і медикам, а також на 50% збільшити пенсії.
Робота, зустрічі, поїздки на природу – відтепер не треба обирати між представницькою зовнішністю та потужністю, адже зі Škoda Superb ви обираєте все це плюс найважливіше – комфорт та безпеку для кожного члена вашої родини. Цей флагманський кросовер поєднав найсучасніші системи допомоги водію, високу потужність та ретельно продуманий інтер'єр. Модель оснащена LED-фарами, системою Side Assist та повним приводом, аби без перешкод прокладати собі та близьким дорогу туди, де на вас чекають нові відкриття.
У списку пріоритетів – боротьба з тіньовим обігом тютюну та пального, а також реформа митниці для припинення контрабанди. Гетманцев закликав громадян також долучатися до детінізації: "Не вимагати чек – це фактично допомогти вкрасти в армії".