Податки для ФОПів у грудні: про які зміни варто знати і до кого повертаються перевірки

5 грудня 2023, 12:00
Читать новость на русском

З 1 грудня для українських підприємців відбулось кілька нововведень. На що варто звернути увагу тим, хто працює як ФОП – розповідає 24 Канал.

Єдиний податок 

Тут наразі без змін. Після повернення довоєнних податків на вимогу МВФ та скасування пільгового податку у розмірі 2% жодних нововведень не приймали

Цікаво Психологія ціноутворення: які стратегії максимізації прибутку варто взяти до уваги

Сплата Єдиного податку для українських підприємців зараз виглядає наступним чином: 

  • ФОП 3 групи – 5% від обороту;
  • ФОП 2 групи – 1 340 гривень на місяць;
  • ФОП 1 групи – 268 гривень на місяць.
Важливо! Підприємці, які залишилися працювати на окупованих територіях або територіях, близьких до бойових дій, сплата Єдиного податку є добровільною до завершення воєнного стану.

Зміна в платіжках 

Від грудня у реквізитах "Призначення платежу" потрібно вказати: 

  • код сплати податків та ЄСВ;
  • період, за який сплачується податок. 

Для платників на єдиний рахунок тепер буде лише 1 обов'язкове поле, для всіх інших – 2. 

Приклад! Коли ФОПи 1 та 2 груп платитимуть Єдиний податок, то в полі "Призначення платежу" повинні вказати "101 єдиний податок за листопад 2023 року". ЄСВ вписується так: "101 ЄСВ за IV квартал 2023 року". 

Єдиний соціальний внесок 

Розмір платежу складає 1 474 гривні на місяць або 4 422 гривні на квартал. Сплата ЄСВ для усіх фізичних осіб-підприємців під час воєнного стану є добровільною. 

Сміливість – ознака успішних людей, які не женуться за трендами, а створюють їх. Зі Škoda Kamiq ви відчуєте це повною мірою! Завдяки емоційному дизайну компактний кросовер виділяється із загального потоку машин, а комфортний інтер’єр та продумані функції зроблять пересування міськими джунглями приємною забавою, навіть у понеділок чи в години пік.

Повернення податкових перевірок 

З 1 грудня 2023 року в Україну повертаються планові податкові перевірки. В першу чергу вони будуть стосуватися виробників та продавців підакцизних товарів, операторів азартних ігор, нерезидентів, які надають фінансові послуги, або вели діяльність через свої представництва. 

Також перевіряти можуть тих, у кого за підсумками 2021 року дебіторська заборгованість перевищила кредиторську, сплачений податок на прибуток нижчий на 50% за середній показник по ринку, а загальна сума витрат при прибутку у понад 10 мільйонів гривень перевищує 75%. 

Важливо! Ще рік податківці не перевірятимуть платників єдиного податку І та ІІ груп. Окрім того, наразі не будуть здійснюватися перевірки підприємців та підприємств на тимчасово окупованих територіях.