Розпал звітного періоду: що повинен зробити обовʼязково кожен ФОП у січні, аби не мати проблем

16 січня 2024, 17:00
Читать новость на русском

На початку року підприємцям важливо не лише планувати майбутнє, а й правильно відзвітувати за минулий рік. Є кілька пунктів, які просто обов'язкові до виконання для всіх ФОПів.

Подача звітів – справа нелегка, тож часто можна щось забути або зробити помилку. Бухгалтер Михайло Смокович у коментарі 24 Каналу розповів, що повинні зробити усі ФОПи цього місяця.

Цікаво Кібербезпека і бізнес: що потрібно знати кожному підприємцю

Податкова декларація за 2023 рік

ФОПи 3 групи на спрощеній системі оподаткування повинні подати декларації за 2023 рік до 9 лютого 2024 року. Втім, з цим процесом радять не затягувати, щоб потім не робити все в авральному режимі. 

 

Михайло Смокович

Бухгалтер, експерт з ведення ФОПів

Я завжди раджу підприємцям не відкладати звітність у довгий ящик. Навіщо додавати собі стресу перед дедлайном, або вставати вночі, бо вдень система перенавантажена? Саме тому я рекомендую закрити всі питання зі звітностями ще в січні та спокійно повернутися до поточної роботи. 

ФОПи 1 та 2 груп можуть подавати декларації до 29 лютого, але краще зробити це ще в перший місяць року, зауважує експерт. 

Старт нової справи – це постійний рух, безліч завдань та безперервна комунікація. Тому так важливо, щоб авто, в якому ви проводите вагому частину робочого дня, сприяло продуктивності. Розуміючи це, Škoda Octavia пропонує сучасні асистенти руху, підвищений рівень захисту, сучасну мультимедійну систему, бездротове підключення телефону та низку інших опцій, які розширюють звичні можливості С-класу. Цей автомобіль забезпечує впевненість як на дорозі, так і у бізнес-процесах.

Сплата Єдиного податку

Фактично за IV квартал 2023 року ФОПи 3 групи можуть заплатити Єдиний податок (5% від доходів) до 19 лютого. Втім, відкладати платіж на такий довгий термін також не рекомендується. 

Підприємці 1 та 2 групи на спрощеному оподаткуванні повинні сплатити Єдиний податок за січень до 19 числа. Сума платежів з 1 січня 2024 року складає 302,80 гривні та 1420 гривень відповідно.

ФОПи, які провадять міжнародну діяльність, повинні вказувати дохід у гривнях. Конвертацію потрібно здійснювати по курсу НБУ за датою надходження коштів.

Хто може не платити Єдиний податок 

З 1 серпня 2023 року Єдиний податок платять всі. Не платити можуть лише ФОПи 1 та 2 групи, які зареєстровані на тимчасово окупованих територіях або територіях, де ведуться бойові дії.

Якщо підприємці користувалися пільгою і не платили ЄП до серпня 2023 року, то потрібно перевірити, щоб в електронному кабінеті не було нарахувань.

Сплата ЄСВ

Сплатити ЄСВ за IV квартал 2023 року усі підприємці повинні до 19 січня. Розмір платежу – 4 422 гривні. На період воєнного стану та 12 місяців після його завершення сплата Єдиного соціального внеску є добровільною, але у випадку відсутності платежу не буде нараховуватися страховий стаж.

Важливо! Навіть якщо ви не маєте найманих працівників, потрібно подати звіт 4 ДФ. Якщо з рахунку підприємця надсилали кошти фізичним особам, то окрім подання звіту за ці платежі потрібно сплатити податки.