Україна може ввести податок на прибутки підприємств
Джерело:
МВФУкраїна надіслала Меморандум до МВФ, у якому висловлює намір збільшити доходи держбюджету. На час воєнного стану це можуть зробити шляхом встановлення податків на надприбутки підприємств.
Про що каже Меморандум
В Меморандумі йдеться про те, що попри повномасштабну війну, показники макроекономіки перевищили очікування. Однак, вторгнення однаково має деструктивні економічні та соціальні наслідки, тому постала потреба в посиленні доходів державного бюджету.
Читайте також Успішний старт: в якій країні найчастіше українці відкривають бізнес
Економічна стійкість призвела до кращих результатів зростання, тривалого різкого зниження інфляції та стабільного валютного ринку, у тому числі після виходу Національного банку України з режиму прив’язки валютного курсу, забезпечені сильними резервами,
— йдеться у документі.
Відтак, українська влада прийняла рішення зробити низку кроків щодо Національної стратегії доходів у короткостроковій перспективі. Вони мають забезпечити адекватні доходи джерел у разі виникнення додаткових потрясінь.
Правила гри у сучасному бізнес-світі стрімко змінюються. Сьогодні як ніколи важливо дбати про баланс роботи та відпочинку, щоб мати сили та натхнення підкорювати нові бізнес-вершини. І Škoda Karoq легко допоможе з цим. З понеділка по п’ятницю будь на зв’язку навіть в дорозі за допомогою бездротового підключення телефону. А у вихідні сміливо рушай з родиною на відкриття нових місць, завдяки Off-Road режиму. І це далеко не все…Що буде з податком на прибуток
Як винятковий захід був прийнятий закон про оподаткування прибутку банків з 18% до 50%. Це має створити близько 0,3% ВВП для покриття дефіциту у 2024 році. Податок становитиме 25% у наступні роки.
Національна стратегія доходів включатиме конкретні обговорення принципів оподаткування надприбутку корпорацій, включаючи рекомендації з надзвичайних обставин, коли можуть застосовуватися такі податки,
— додається в документі.
До 11 грудня було утворено робочу групу для розробки короткострокових заходів щодо доходів, спрямованих на збільшення додаткових надходжень не менше ніж на 0,5% від ВВП у 2024 році — це приблизно 38 мільярдів гривень. Цей захід означений як структурний маяк і має бути реалізований до кінця лютого 2024 року.