Український бізнес має рекордні прибутки за останні 10 років

25 червня 2024, 14:42
Читать новость на русском

Український бізнес досяг рекордних прибутків за останнє десятиліття. Майже половина з них припадає на фінансовий сектор.

Рекордні показники бізнесу

Сукупний фінансовий результат українських підприємств за 2023 рік перевищив 863,8 мільярда гривень, що є найкращим показником за останні 10 років.

Читайте також Зеленський продовжив санкції проти українських та російських олігархів: як діють нові обмеження

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів та податкової політики Данило Гетманцев.

За його словами, прибутковими виявилися 71% суб'єктів господарювання, які загалом заробили 1,34 трильйона гривень, тоді як 29% підприємств зазнали збитків у розмірі 476,2 мільярда гривень.

Цікаво! Позитивний фінансовий результат зафіксовано у 14 з 15 секторів економіки, і лише сектор освіти залишився збитковим.

Які сфери були прибутковими, а які ні

Понад 40% загального прибутку забезпечили фінансова та страхова діяльність, переважно банківський сектор, який заробив 346,5 мільярда гривень.

 

Данило Гетманцев

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів та податкової політики

Фінансовий результат усього реального сектора загалом становить мінус 410,5 мільярда гривень. Торгівля показала плюс у 177,2 мільярда гривень, промисловість — у 118,2 мільярда гривень, сільське господарство — у 63,8 мільярда гривень, транспорт, поштова і складська діяльність — у 48,9 мільярда гривень, а будівництво — в цілому плюс 2,4 мільярда гривень.

Правила гри у сучасному бізнес-світі стрімко змінюються. Сьогодні як ніколи важливо дбати про баланс роботи та відпочинку, щоб мати сили та натхнення підкорювати нові бізнес-вершини. І Škoda Karoq легко допоможе з цим. З понеділка по п’ятницю будь на зв’язку навіть в дорозі за допомогою бездротового підключення телефону. А у вихідні сміливо рушай з родиною на відкриття нових місць, завдяки Off-Road режиму. І це далеко не все…

Рівень збитків у різних секторах залишається значним:

  • у галузі культури, спорту та розваг – 41,4% від усіх підприємств;
  • операціях з нерухомістю – 39,6%;
  • освіті – 36,8%;
  • готельно-ресторанному секторі – 36,2%;
  • професійній та науково-технічній сфері – 32,5%;
  • ІТ – 31,3%;
  • будівництві – 31%.