Бідкаються, що не вистачить на Новий рік: росіяни вимагають незаконно імпортувати алкоголь
Через введені санкції у росії фіксують гострий дефіцит алкоголю. Ритейлери країни-агресорки звернулись до свого віцепрем'єра з проханням дозволити незаконно імпортувати елітну продукцію з-за кордону.
російська асоціація компаній роздрібної торгівлі (АКОРТ) написала листа, у якому бідкається на брак віскі, рому, коньяку і шампанського. Організація просить віцепрем'єра дмітрія грігарєнка внести ці товари до списку "сірого" імпорту, аби росіяни мали чим напитися на Новий рік, передає 24 канал.
Читайте також Кешбек і низькі відсотки: чому варто використовувати сервіс GEO Pay для роботи із криптобіржами
Жити не можуть без Moёt і Jack Daniel's
Очільник АКОРТ заявив, що у росії вже панує дефіцит алкогольної продукції, а дистриб'ютори змушені продавати останні залишки зі складів. Тому він просить віцепрем'єра грігарєнка внести низку західних алкогольних брендів у перелік так званого "паралельного імпорту".
Довідка. Паралельний імпорт – незаконне ввезення у росію підсанкційних товарів. Фактично, контрабанда, легалізована кремлем на початку травня цього року на тлі гострого дефіциту продукції унаслідок запроваджених США та ЄС санкцій.У листі асоціації мовиться, що асортимент алкоголю активно скорочується через зупинку офіційного постачання продукції закордонними виробниками. Наголошується, що на Новий рік росіяни можуть взагалі залишитися без шампанського.
Також у зверненні підкреслюється, що міжнародні компанії, які припинили свою діяльність на ринку країни-агресорки, забезпечували:
- 66% усіх поставок віскі;
- 63% рому;
- 82% коньяку;
- 100% шампанського.
До речі Скільки компаній заявили про вихід з росії, але продовжують там діяльність: свіже дослідження
До слова, АКОРТ пропонує ввозити у межах "паралельного імпорту" шампанське Moёt і Veuve Clicquot, на які до повномасштабної війни проти України припадало 95% продажів на російському ринку у цій категорії. Крім того, асоціація просить внести до списку дозволеного кремлем незаконного імпорту продукцію таких брендів:
- Baileys;
- Johnnie Walker;
- Jack Daniel's;
- Hennessy;
- William Lawson's;
- Jagermeister;
- Captain Morgan;
- низки західних виробників пива.
Додамо, що за результатами першого півріччя 2022 року, імпорт міцних алкогольних напоїв у росію скоротився більш ніж на третину, найбільше скорочення зафіксовано щодо віскі, горілки та лікерів.