Російська емігрантка створила бізнес на продажі іноземного громадянства криптобагатіям

12 липня 2021, 15:24
Читать новость на русском

Джерело:

CNBC

Російська емігрантка Катерина Ананіна останні три роки допомагає громадянам ухилятися від сплати податків на доходи від криптовалют. Її бізнес під назвою Plan B Passport пропонує криптобагатіям шлях до отримання другого паспорта в одному з семи "офшорних раїв", де громадяни звільнені від податків на приріст капіталу завдяки криптовалютам.

Компанія російської емігрантки працює в тандемі з державними програмами тропічних країн з надання посвідки на проживання або громадянства за інвестиції.

Цікаво Частка продажів онлайн рекордно зросла: чи все з цим добре

Мені вистачило розуму зрозуміти, що 200 доларів у біткойні колись будуть варті 100 тисяч доларів. Але я не думаю, що країна має отримати 40% від цієї суми,
– наголошує Катерина Ананіна.

Історія російської бізнес-емігрантки

Вона народилася і виросла в Челябінську, місті в центральній частині Росії, розташованому неподалік кордону з Казахстаном, і у 2016 році переїхала в США, отримавши Green-card, завдяки своєму статусу однієї з кращих яхтсменок світу. Ще п'ять з половиною років тому вона взагалі не говорила англійською, але зараз мало хто може у це повірити.

Катерина Ананіна у минулому успішна спортсменка світового рівня / Фото VKFaces

Привабливість криптовалют для Катерини Ананіної стала очевидною, коли вона побачила, як курс російської валюти впав на 50% за два місяці, які вона прожила в Іспанії, виступаючи за збірну Росії з вітрильного спорту на початку 2015 року.

Проте росіянка була дуже розчарована тим, що багато з її знайомих, які заробили статки на криптовалютах, були змушені платити шалені податки. І вони активно шукали способи уникнути втрати зароблених на криптовалютах коштів.

Саме це спонукало 26-річну бізнесменку створити власну компанію, яка допомогає криптобагатіям уникати сплати податків

Як працює бізнес російської емігрантки

Щороку компанія Катерина Ананіної Plan B Passport допомагає сотням людей з таких країн, як США, Великобританія, Австралія та Канада, отримати другий паспорт в одній з семи країн: Сент-Кітс і Невіс, Антигуа і Барбуда, Домініка, Вануату, Гренада, Сент-Люсія і Португалія. Компанія працює в тандемі з урядовими програмами з надання посвідки на проживання або громадянства за інвестиції.

Це привабливий спосіб залучення іноземних інвестицій, особливо активний в країнах з невеликою кількістю природних ресурсів. У Сент-Люсії ви можете отримати громадянство здійснивши пожертвування у розмірі понад 100 тисяч доларів, вклавши 250 тисяч у державні облігації або 300 тисяч доларів у нерухомість,
– говорить Ернест Маре, юрист з міжнародного права міжнародної юридичної фірми Andersen

Яке громадянство має попит

Середній чек клієнтів Катерина Ананіної становить від 130 до 180 тисяч доларів

По суті, це пожертва в фонд стійкого зростання країни. Клієнти роблять пожертвування в розмірі 100 тисяч або 150 тисяч доларів, плюс деякі збори за юридичну експертизу, державні мита, а також 20 тисяч доларів на оплату моїх юридичних послуг,
– говорить російська емігрантка.

Рекламний плакат фірми росіянки  / Фото Planbpassport

Як правило, сім'ї вибирають Сент-Кітс, в той час, як Сент-Люсія – найпопулярніша програма для одиноких заявників, тому що це один з найдешевших напрямків і там досить швидко розглядаються заявки.

Попит на послуги Катерини Ананіної стабільно високий

За словами російської емігрантки зараз її бізнес успішний як ніколи. При цьому єдиним маркетинговим каналом, який вона використовує – це соцмережа Twitter

Я буквально не витрачаю ні копійки, але консультаційні дзвінки у мене розписані на три тижні наперед,
– каже колишня яхтсменка із Росії.

Американські податки на криптовалюти допомагають бізнесу росіянки

У США Податкове управління розглядає віртуальну валюту, до якої відносяться біткойни, а також інші криптовалюти, як власність. Це означає, що біткойни оподатковуються так само як акції або нерухоме майно. Для прикладу, платник податку, який придбав один біткойн за 10 тисяч доларів і продав його за 50 тисяч доларів, має сплатити податок на дохід з 40 тисяч доларів.

Дивіться відео росіянки про офшори:

Наявність другого паспорту, окрім американського не розв'язує всі проблеми, тому багато з клієнтів Катерини Ананіною планують врешті відмовитись від громадянства США.

З технічної точки зору бізнес росіянки законний

Хоча з юридичної точки зору бізнес російської емігрантки є абсолютним законним, адже по суті є наданням юридичних послуг, вона постійно перебуває під пильним контролем правоохоронних органів США. Довести, що вона допомагає ухилятись від сплати податків вкрай складно, адже офіційно вона лише консультує та сприяє в інвестиційній діяльності особам за межами США.

Правоохоронці у США постійно "пресують" Катерину Ананіну

Кожен раз, коли я перетинаю кордон, мене затримують в аеропорту на три години. Вони задають мені купу питань, і кожне предмет багажу проходить максимально ретельний огляд. Вони буквально вивертають мої шкарпетки навиворіт,
– стверджує Катерина Ананіна.

Бізнес росіянки не до вподоби правоохоронцям США / Фото Twitter

Для того аби уникнути постійних перевірок в аеропортах США вона почала літати в мексиканське місто Тіхуана, яке розташоване на кордоні із США. Надалі вони в пішому порядку перетинає американський кордон до Сан-Дієго, що значно спрощує їй відвідування США.