Бойкот по-скандинавськи: компанії масово відмовляються від співпраці з виробником Oreo

12 червня 2023, 20:08
Читать новость на русском

Джерело:

Reuters

У країнах Скандинавії оголосили масштабний бойкот одному із найбільших виробників продуктів у світі. Усе через присутність Mondelez International у Росії.

Головними ідеологами бойкоту Mondelez International стали корпорації у Скандинавському регіоні. Серед них є представники із найрізноманітніших галузей.

Зверніть увагу Він допомагає навіть "тролити": як ChatGPT став частиною війни між McDonald's та Burger King

Бойкот проти потужного виробника продуктів з США

Американський виробник напоїв та продуктів має досить сильну присутність у Швеції та Норвегії через своїх місцевих виробників шоколаду Freia та Marabou. До списку компаній, які анонсували відмову від товарів від Mondelez International:

  • Авіакомпанії SAS та Norwegian Air;
  • Залізнична група SJ;
  • Мережа готелів Strawberry;
  • Ритейлер Elkjop;
  • Судноплавна група Fjord Line;
  • Норвезька футбольна асоціація.

В останні дні вони заявили про відмову від продажу продуктів від Mondelez. Скандинавські компанії повідомили, що підставою для такого рішення стало визнання американської корпорації міжнародним спонсором війни в Україні.

Що відомо про позицію Mondelez International

Mondelez International продовжує працювати у Росії попри заклик покинути цей ринок від власних працівників у різних країнах. Чимало бізнесів ухвалили рішення продати припинити свою діяльність на території держави-агресорки та продали свої активи.

До теми! На полицях багатьох можна знайти печиво Oreo, бісквіти Barny, шоколад Milka, Alpen Gold та Toblerone. Усе це виробляє Mondelez.

Наразі компанія із США прагне зустрітися із представниками влади Норвегії, аби захистити свій місцевий бізнес, аби роз'яснити свою позицію. Крім того, у Mondelez International наголосили, що продукцію з Росії не продають у Норвегії.

Виробник продуктів також зауважив, що його діяльність на ринку агресора обмежена. Мовляв, компанія призупинила інвестиції та рекламу, а також засудила війну. Але усе це по суті можна перекреслити двома факторами: компанія продовжує надавати там робочі місця та сплачувати податки до російського бюджету. Йдеться про десятки мільйонів доларів.