Скільки українських бізнесів продовжують працювати на тимчасово окупованих територіях
Джерело:
OpendatabotЗ 24 лютого український бізнес був змушений не лише повністю переформатувати свою діяльність, а й змінювати місце реєстрації. Разом з тим законодавчо юрособи не зобов'язані переміщатися з тимчасово зайнятих росіянами регіонів.
Так, майже 65 тисяч бізнесів юридично продовжують свою діяльність на тимчасово окупованих територіях України. Це всього лиш близько 5% від загальної кількості усіх зареєстрованих юросіб у країні.
Читайте також Кешбек і низькі відсотки: чому варто використовувати український сервіс GEO Pay
Ведення бізнесу на тимчасово окупованих територіях
На жаль, не всі підприємці мали змогу перемістити свої бізнеси у більш безпечні регіони країни. При цьому, переміщувати юрособу на підконтрольну Україні територію чи ні, кожен власник вирішує на власний розсуд, це не є законодавчою вимогою. Тим часом ФОПи, які отримали статус ВПО й продовжують діяльність на новому місці, змушені повідомити про це податкову й надіслати відповідну заяву до Держреєстру.
Водночас слід враховувати, що для бізнесу, який продовжує діяльність там, існують певні податкові нюанси. Вони стосуються територій з офіційними статусами "тимчасово окуповані", "перебувають в оточенні (блокуванні)" й "на яких тривають активні бойові (воєнні) дії", – як для ФОПів, так і для юросіб.
Зокрема, податки з суми отриманого доходу нараховує та сплачує не сам підприємець, а його контрагенти. Разом з тим платники податків з податковою адресою на тимчасово окупованих територіях звільняються від обов'язку подання декларацій, звітності та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків.
На таких підприємців не накладаються штрафи й не нараховується пеня за несвоєчасне погашення фінансових зобов'язань, а також за інші порушення податкового, митного та іншого законодавства, контроль за якими здійснюють відповідні державні органи.
Нагадаємо, що за час повномасштабної війни проти росії в Україні було відкрито майже 150 тисяч нових бізнесів. Серед них зареєстровано понад 14 тисяч юридичних осіб, решта – ФОПи.