Українські бізнеси закриваються втричі рідше, ніж до початку повномасштабної війни
Джерело:
ОпендатаботПопри війну українським підприємцям вдається утримувати економічні показники. Наші громадяни активно започатковують свою справу, і зараз значно менше тих, хто вирішує закрити свій бізнес.
Попри повномасштабну війну все менше бізнесів закриваються
З березня 2022 року по листопад 2023 року процес ліквідації розпочали 6 482 українські компанії. Відповідно, цього року роботу припиняють приблизно 479 бізнесів на місяць.
Цікаво Психологія ціноутворення: які стратегії максимізації прибутку варто взяти до уваги
Як повідомляють аналітики, це втричі менше за показник 2021 року за аналогічний період. Тоді кожного місяця роботу припиняли близько 1290 українських бізнесів.
З усіх бізнесів, які припинили свою діяльність під час війни, у процедуру банкрутства потрапили 17%. Раніше ця частка становила 5,1%. Усі решта просто припинили свою діяльність.
Правила гри у сучасному бізнес-світі стрімко змінюються. Сьогодні як ніколи важливо дбати про баланс роботи та відпочинку, щоб мати сили та натхнення підкорювати нові бізнес-вершини. І Škoda Karoq легко допоможе з цим. З понеділка по п’ятницю будь на зв’язку навіть в дорозі за допомогою бездротового підключення телефону. А у вихідні сміливо рушай з родиною на відкриття нових місць, завдяки Off-Road режиму. І це далеко не все…Найбільше бізнесів наразі закривається у Києві. На другому місці поки що Львівська область, трійку закриває Дніпропетровщина. Що стосується сфери діяльності, то найчастіше закриваються громадські організації. Далі у рейтингу розташувалися підприємства оптової торгівлі та компанії, які займаються сільським господарством.
Найбільш гучним закриттям бізнесу в Україні у 2023 році стало банкротство "МАУ", які пов'язують з Ігорем Коломойським. Що стосується розмірів компаній та масштабів обороту, то перша трійка закритих бізнесів виглядає таким чином:
- Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча;
- "Азовсталь";
- одна з компаній мережі WOG.