Бояться вторинних санкцій США: турецький експорт до Росії впав на третину

4 березня 2024, 18:09
Читать новость на русском

Обсяг поставок з Туреччини до Росії за лютий скоротився на 33%. Наразі на ринок агресори припадає лише 3,2% від загального експорту Туреччини.

Для порівняння обсяг експорту у лютому минулого року складав 1 мільярд доларів проти 670 мільйонів доларів за результатами лютого 2024 року. Про це повідомляють російські ЗМІ, посилаючись на дані Міністерства торгівлі Туреччини

Читайте також  Бізнес вперше оштрафували за рекламу азартних ігор – скільки мільйонів підуть у бюджет

Обсяг експорту до Росії суттєво знизився

За підсумками січня – лютого цього року турецький експорт до Росії склав 1,29 мільярда доларів, тоді, як роком раніше він перевищував 2 мільярди доларів.

Схожа тенденція спостерігалася й у січні, коли обсяг експорту скоротився 39%, до 631 мільйона доларів порівняно з 1 мільярдом за аналогічний період 2023 року. За низкою товарів торгівля повністю припинилася, наприклад, це торкнулося машинного обладнання. 

До слова, імпорт із Росії до Туреччини у лютому також впав на 36,65%: з 2 мільярдів доларів до 1,3 мільярда доларів на рік.

Цікаво! Зараз на Росію припадає всього 3,2% у загальному експорті Туреччини, а найбільше експортувала країна у Німеччину та США – 1,72 мільярда доларів та 1,33 мільярда відповідно. 

Чому обсяг експорту знизився

  • Ризик вторинних санкцій США

Головна причина скорочення товарообігу – вторинні санкції США. Нагадаємо, що 22 грудня 2023 року Джо Байден дозволив Мінфіну вводити обмеження проти іноземних фінансових організацій, які допомагають обслуговувати угоди за участю підсанкційних осіб з Росії або сприяють постачанню обладнання російському військово-промисловому комплексу.

  • Турецькі банки переглядають відносини з російськими клієнтами

Тож згодом після цього турецькі банки почали переглядати відносини з клієнтами з Росії через страх застосування вторинних санкцій й, як наслідок, втратити доступ до долара, на який припадає майже половина світових фінансових трансакцій.

Прикметно! Ситуація торкнулася й російських експортерів нафти, які перестали отримувати гроші за продані Анкарі барелі. У січні аналогічні проблеми виникли з Індією, яка відмовилася приймати 14 танкерів із сахалінською нафтою сорту Sokol після того, як "Роснєфть" не змогла відкрити рахунок в ОАЕ, щоб отримувати оплату в дирхамах.