Мистецтво делегування: як формувати завдання, щоб їх виконували добре та в терміни

4 квітня 2024, 17:05
Читать новость на русском
СПЕЦПРОЄКТ

Делегування – це процес, без якого розвиток будь-якого бізнесу просто неможливий. Це справжнє мистецтво, опанування якого буде цікавим та корисним для усіх підприємців.

Делегування обов'язків та повноважень – це фундамент зростання бізнесу, повідомляє 24 Канал. Лише так команда може зростати, а обсяги виконаної роботи – збільшуватися.

Читайте також Лояльність працівників більше не турбуватиме: як збудувати міцну корпоративну культуру

Разом зі Škoda розповідаємо про основи цього мистецтва, які стануть у пригоді незалежно від того, яким видом підприємницької діяльності людина займається.

Потрібно вивчати сильні сторони команди 

Основи менеджменту кажуть: ефективне делегування починається з чіткого розуміння сильних і слабких сторін, а також навичок членів команди. Якщо хочете, аби завдання було виконане найкращим чином, варто обирати тих, хто може забезпечити такий результат. 


Делегування звільнить час для нових ідей / Фото Pixabay

Для того, щоб ближче познайомитися з командою, можна використовувати анкетування, інтерв'ю та one-to-one зустрічі. І не варто боятися інколи виходити за рамки та делегувати "занадто складну" роботу, адже через синдром самозванця люди часто не розкривають свій потенціал на повну. 

Слід чітко формулювати завдання

Як правило, усі проблеми виникають через неналагоджену комунікацію. Люди часто нехтують цим процесом, не уявляючи, що він часто є наріжним каменем майбутнього успіху. 


Чіткість і дедлайни – секрет успіху / Фото Pixabay 

Формулювання завдання не повинне передбачати "подвійного розуміння". Мета, засоби та бажаний результат мають бути зрозумілими без додаткових пояснень. Ми завжди отримуємо те, про що просимо, тому чіткість формулювання завдання у делегуванні є ключовим фактором.

Не тільки завдання, а й повноваження 

Усім подобається, коли їхня роль – це не просто виконавець, а й відповідальний за процес. Окрім того, ніщо не мотивує краще, ніж можливість зростати та розширювати зони впливу. 


Відповідальність також потрібно делегувати / Фото Pixabay

Так, на початку буде важко, але в такий спосіб працівники краще відчуватимуть свій вплив на результати компанії та вважатимуть її й своїм бізнесом. У перспективі вдасться отримати відповідальних лідерів, мотивація яких ніколи не буде проблемою.  

Відстежування прогресу та винагорода за правильні рішення

Часто лідери припускаються помилки, коли роблять висновки виключно по результаті. Тоді в "сліпу зону" потрапляють процеси, стосунки у команді та прийняті рішення, внаслідок чого є небезпека піти хибним шляхом. 


Потрібно помічати вдалі рішення та ідеї / Фото Pixabay

Правильне делегування – це зовсім не про мікроменеджмент, але необхідно спостерігати за людьми в дії та давати їм знати, що правильні рішення не залишаються непоміченими. Це стимулює працівників до розвитку та спонукає брати на себе більше відповідальності. 

Делегуйте комфорт та стиль вашому автомобілю

Вийти на новий рівень ефективності та встигати більше за день вдасться з власним автомобілем. У такому разі проблема пересування як містом, так і країною просто зникає. Це однозначна перевага для будь-якого підприємця, оскільки власна справа вимагає розв'язання багатьох питань. Часом діяти потрібно дуже швидко і від прийнятого рішення може залежати майбутнє бізнесу.

Проте ефективне пересування не виключає потребу в комфорті. Адже автомобіль не має доставляти додаткових клопотів. Сучасний ринок сьогодні пропонує унікальні моделі з вагомими перевагами. Для прикладу, варто звернути увагу на Škoda Karoq, якими можна керувати навіть за допомогою власного смартфона.

Так, із застосунком можна стежити відразу за низкою показників, які дозволять значно спростити життя. Зокрема, мовиться про такі опції:

  • з будь-якого куточка світу власник автомобіля Škoda Karoq може побачити, де саме розташована його машина. Головне – доступ до Інтернету;
  • чи зачинені у неї двері та багажник;
  • чи не розряджений акумулятор;
  • скільки пального залишилось у баку.

Це допоможе ефективніше використовувати свій час. Наприклад, якщо закінчується пальне, власник Škoda Karoq може врахувати це у своєму розкладі на день та заздалегідь заїхати на заправку.


Škoda Karoq – авто, створене для комфорту водія та пасажирів / Фото Škoda

Ще одна перевага – можливість розпланувати свій маршрут перед тривалою поїздкою, враховуючи такі моменти, як готелі, заправки чи просто піт-стопи для відпочинку. Цей маршрут можна завантажити через смартфон на Škoda Karoq, і вбудована навігаційна система під час поїздки поведе водія розвіданими дорогами. Це значно спростить подорожі для водія та пасажирів.

На додатку також можна стежити за статистикою поїздок, витратою пального, середньою швидкістю та іншими показниками. Крім того, завдяки застосунку система автомобіля самостійно здатна надіслати дилеру повідомлення про необхідність проведення діагностики та пошуку запчастини у разі виявлення раптової неполадки системи.

З Škoda Karoq також буде значно легше паркуватися, адже система "знає" точні місця. Така функція суттєво зекономить час водієві, наприклад, перед важливою зустріччю. Якщо ж власник мав настільки завантажений день, що випадково забув, де залишив свій Škoda Karoq, – це не проблема: інформація про місце розташування авто буде доступна на смартфоні!