Чому Європі не вдається виробляти достатню кількість снарядів
Джерело:
Financial TimesКраїни-союзники України нарощують виробництво снарядів. Проте, цих обсягів досі недостатньо, аби не тільки задовільнити потреби української армії, а і створити певний запас.
Як Європа збільшує своє виробництво снарядів
Німецький концерн Rheinmetall відкрив в Австралії нове виробництво боєприпасів. Цей завод створено з місцевим підрядником NIOA, повідомляє Financial Times.
Читайте також Концерти, тури, приватні виступи та бізнес: якими статками володіє Бейонсе
Виготовлені у Австралії снаряди експортуються до Німеччини. Уже там, Rheinmetall наповнює їх вибухівкою.
Зверніть увагу! Зараз вказане виробництво виробляє десятки тисяч артилерійських снарядів, які передаються Україні.
У 2025 році річне виробництво на цьому заводі має зрости щонайменше на 25% (тобто до 55 тисяч снарядів). Представники NIOA вважають, що обсяги можна підвищити до 100 тисяч боєприпасів, однак, для цього потрібно збільшити капітал.
Також значно збільшили обсяг свого виробництва:
- Saab(Швеція) – компанія подвоїла масштаб виробництва боєприпасів – до 200 тисяч штук на рік, згодом цей обсяг має збільшитись щонайменше вдвічі;
- Thales UK(Велика Британія) – планує подвоїти виробничі потужності своїх заводів у Північній Ірландії у 2025 – 2026 роках.
Чому європейського виробництва недостатньо
Кільський інститут світової економіки підрахував, що російська армія має змогу щоденно використовувати орієнтовно 10 тисяч снарядів на добу. У Європи такої можливості немає.
Основними проблемами європейського виробництва є:
- нестача сировини, наприклад бавовняного лінту (компонент, що потрібний для виготовлення нітроцелюлози, яка використовується для виробництва артилерійських снарядів);
- тривалий цикл виробництва.