В Україні буде виробництво японських пікапів, – Мінекономіки

17 грудня 2024, 14:32
Читать новость на русском

В Україні анонсували проєкт із виробництва японських пікапів за технологією великовузлового складання (SKD). Це спільний проєкт кількох українських виробників і японської машинобудівної компанії.

Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Мінекономіки. Зокрема, деталі розповіла перша віцепрем'єр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко під час бізнес-форуму, організованого Японською організацією зовнішньої торгівлі.

Дивіться також Сума перетне 100 мільярдів гривень: на купівлю дронів виділили додаткові кошти

Спільно із українськими партнерами японська компанія планує розпочати виробництво пікапів за технологією великовузлового складання, а в майбутньому планують перейти до дрібновузлового виробництва (CKD),
– повідомила Юлія Свириденко. 

Узагалі, як наголосили у відомстві, це гарний сигнал іншим японським інвесторам про те, що локалізація виробництва їхньої продукції в Україні є взаємовигідною співпрацею.

Під час зустрічі із понад 200 японськими підприємцями Свириденко закликала й інші компанії відкривати в Україні виробництва, або локалізувати свої технології в кооперації з українськими компаніями.  

За даними Мінекономіки, наразі в Україні працює понад 40 ключових японських компаній.

Україна відкрита для співпраці 

Партнерам у ході зустрічі наголосили, що Україна має багаторічну виробничу і інженерну традицію, значний парк сучасного обладнання, що робить наші промислові підприємства перспективними партнерами для виробничої кооперації з японськими компаніями.

"Уряд  пропонує підтримку у вигляді компенсацій для проєктів зі значними інвестиціями та податкові й митні пільги в межах індустріальних парків. Також Україна спільно з партнерами розвиває інструменти страхування від воєнних ризиків", – зауважила Свириденко. 

Крім того, для інвесторів пропонують страхування від воєнних ризиків від американської агенції із фінансування міжнародного розвитку DFC, багатосторонньої агенції з гарантій інвестицій MIGA, Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), іноземних експортно-кредитних агенцій та української ЕКА.