Чи готова "ЛНР" проситися до складу України: суперечливі заяви "представників" квазіреспублік
Виконуючий обов'язки "міністра закордонних справ ЛНР" та новий контактер від "ЛНР" на мінських перемовинах Владислав Дейнего зробив заяву, яку можна трактувати як бажання самопроголошеної "республіки" повернутися до складу України.
Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24".
Читайте також: Об'єднання терористичних "ДНР" і "ЛНР": в Донецьку зробили заяву
"В рамках мінських угод ми взяли на себе певні зобов'язання. Всю логіку процесу потрібно вибудовувати, виходячи з того, що території "ЛНР" і "ДНР" повинні мати повну самостійність в рамках держави Україна. Нам треба вийти на цей рівень взаємодії з Києвом для того, щоб отримати визнання європейське, визнання світове, ми повинні йти цим шляхом. (…) Ми не можемо зараз протистояти світовій спільноті. Світова спільнота не сприймає таких випадів і, відповідно, буде застосовувати в тому числі і силові методи, щоб припинити такий спосіб дій", – заявив Дейнего в ефірі "Державної телерадіокомпанії ЛНР".
Пізніше, щоправда, "міністр" від власних слів відхрестився, заявивши, що з сюжетом на телебаченні попрацювали відеомонтажери.
Можливі два варіанти: або Україна перестає існувати у вигляді терористичної держави, і тоді є предмет для розмови з Україною, або, що більш імовірно, відбудеться повний розрив України і Донбасу, і Донбас отримає самостійність,
– пояснив Дейнего свою позицію.
Слова Дейнего викликали гостру критику його "колеги" – представника "ДНР" Дениса Пушиліна. "Я проглянув це інтерв'ю (інтерв'ю Дейнего – "24"), і воно для мене неприйнятне", – говорить Пушилін.
Щоправда, додає він, Дейнего лише займався теоретизуванням: "Там пояснюється юридична складова – як могла б розвиватися ситуація. Зараз же ми бачимо, що вже не тільки не існує такої можливості, а ситуація ще й погіршується – Донбас все більше й більше віддаляється від України". А тому навіть припускати можливість повернення "ЛДНР" до складу України є "неприйнятним", – ще раз наголосив Пушилін.
Детальніше читайте у публікації: "ЛНР" шукає господаря: хто підбере непотріб?