Чи реально змінити формат Мінських домовленостей: думка експерта
Сьогодні назрівають ідеї, які не змінять Мінських домовленостей, але відчутно їх доповнять. Франція і Німеччина вже говорять про призначення власних спецпредставників по Україні – за прикладом США – щоб більш активно вникнути в питання прямого вирішення проблеми російської агресії проти України.
Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.
Читайте також: Войовничий "миротворець": про нові погрози і шантаж Путіна
За його словами, можна шукати різні формати виконання Мінських домовленостей, говорити про перезавантаження, але їхня архітектура збережеться. Як наголошує Давидюк, дискусії про введення місії на Донбас підтверджують, що проблема агресії Росії проти України вже вирішується не на рівні "Мінська-2", а багато в чому на майданчику ООН.
Якщо буде підтримано рішення про введення "блакитних шоломів" – це буде головна зміна фокусу за останні два роки. Архітектура Мінських домовленостей збережеться, але вона буде вчорашня. Нова буде більш дієвою і прийнятною до виконання. Хотілося б інших домовленостей, але й на їхній базі є широке поле для маневру,
– наголосив Микола Давидюк.
Нагадаємо, колишній прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон вважає, що мінський процес наразі не працює, його потрібно перезавантажити. Раніше Президент України Петро Порошенко висловив сподівання на підтримку ініціативи держави щодо введення на Донбас миротворців ООН на засіданні Ради безпеки ООН. 18-21 вересня 2017 року Президент України Петро Порошенко здійснить робочий візит до Сполучених Штатів Америки з метою участі у 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.