Чи вплине безвізовий режим на правила працевлаштування в ЄС

20 травня 2017, 17:05
Читать новость на русском

Вже 11 червня українці зможуть перетинати кордон з Європейським Союзом без шенгенських віз. Адже вступає в дію безвізовий режим.

Якщо вам запропонували роботу, або ви її шукаєте самотужки в Європейському Союзі, робоча віза все-таки потрібна. Адже безвіз спрощує умови перетину кордону тільки для туристів. Але аж ніяк не дає дозвіл на працевлаштування.

Тому аби отримати дозвіл, потрібно зібрати усі документи. Зокрема, підписаний контракт і запрошення від працедавця. А ще у консульстві запитають паспорт, ідентифікаційний код, соцстрахування, диплом.

Читайте також: Випусник Гарварду замість диплому захистив реп-альбом

Роботу за кордоном ви можете отримати, якщо вакансія не зацікавила місцевих спеціалістів.

Для того, щоб почалася вся процедура, необхідно, щоб компанія, у якій ви збираєтеся працювати, виставила позицію на своєму ринку праці. Вона там має простояти місяць хоча б, не знайти місцевого спеціаліста, і таким чином вони можуть отримати право взяти закордонного спеціаліста,
– пояснив бізнес-аналітик Владислав Богуцький.

Вкрай обережним потрібно бути тим, хто самотужки шукає роботу або через посередників. Ви маєте бути впевненими, що за кордоном на вас чекають.

"На кордоні з Польщею вас можуть запитати, куди ви їдете. Якщо ви показуєте, до кого ви їдете, а роботодавець не підтверджує цього, то вам просто відмовляють у в'їзді", – наголосив заступник голови Державної служби зайнятості Сергій Кравченко.

Безвіз дозволяє перебувати за кордоном 90 днів. А для когось це можливість схитрувати і влаштуватися на сезонну роботу.

Якщо людина залишиться і буде працювати, її спіймають і заборонять в'їзд до Європейського Союзу. Якщо таких людей буде багато, це може поставити під удар те, що Європейський Союз вирішить, що не можна Україні продовжувати безвізовий режим,
– запевнила радник міністра з питань тимчасово окупованих територій Олеся Цибулько.