Будівництво "Північного потоку-2": яка загроза для безпеки Європи
Будівництво газопроводу Північний потік-2 може призвести до збільшення військової присутності Росії на Балтійському морі.
Про це сказала заступниця голови Міністерства закордонних справ України Лана Зеркаль у виступі на форумі Ялтинської європейської стратегії.
Читайте також: Як Росія буде використовувати "Північний потік-2" для шпигунства
Зеркаль зазначила, що Росія збільшила свою військову присутність в Азовському морі під приводом захисту будівництва Керченського мосту.
Так само можливе збільшення військової присутності Росії у Балтійському морі, що стане загрозою для Європи,
– пояснила вона.
Заступниця голови МЗС зазначила, що Росія є не є надійним партнером, якщо вона не поважає правила та не виконує домовленості.
Окрім того, голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболев під час свого виступу у цій же дискусії повідомив, що втрати України від будівництва Північного потоку-2 сягатимуть 3% ВВП країни.
"Газопровід невигідний у тому числі й німецькому бізнесу, оскільки ставить під загрозу весь Третій енергопакет. Однак, якщо Німеччина заборонить його будівництво, пан Путін буде дуже незадоволений, а його у Німеччині досі бояться", – додав Коболев.
Нагадаємо Німеччина, Фінляндія та Швеція видали усі дозволи на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2". Проти будівництва газопроводу виступили Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія. Адже це збільшить залежність ЄС від російського "Газпрому", який вже постачає близько третини обсягів газу в ЄС. Україна після запуску "Північного потоку-2" втратить не лише дохід від транзиту блакитного палива, але й геополітичний важіль впливу.
Що таке "Північний потік-2"?Це проект магістрального газопроводу з Росії в Німеччину, який хочуть прокласти через Балтійське море в обхід України. Будівництво цього газопроводу різко засудили США, а в Єврокомісії заявили, що він порушуватиме принципи прозорості, недискримінації та рівного доступу.