#ЧитайУкраїнське: що читають ведучі 24 каналу
Шукаєте, що цікавого почитати? Введіть у соцмережах хештег #читайукраїнське – і знайдете там цілий океан хороших книг, в тому числі й рекомендації від ведучих 24 Каналу.
Флешмоб #читайукраїнське, започаткований Українським інститутом книги, знайомить українців із цікавими книжками вітчизняних видавництв. Своїми літературними вподобаннями діляться видатні українці, лідери думок, культурні діячі. За цим тегом ви знайдете все, чого душа забажає: проза, поезія, п’єси, біографії, науково-публіцистичні, історичні книжки, видання про бізнес, мистецтво, філософію тощо.
Умови флешмобу прості: потрібно написати короткий текст про книжку, яку ви нещодавно прочитали, додати фото з нею, хештег #читайукраїнське і затегати наступного учасника.
У флешмобі вже взяли участь Володимир Гройсман, Святослав Цеголко, Євген Нищук, Зураб Аласанія, Оксана Забужко, Сергій Жадан, Джамала та багато інших видатних українців.
Ведучі 24 Каналу також долучилися до акції #ЧитайУкраїнське і розповіли про свої улюблені книги.
Ілона Довгань
Рекомендує:
• Володимир В’ятрович "(Не)історичні миті. Нариси про минулі сто років", видавництво КСД
• Ешлі Венс "Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє", видавництво ТАО
Мені дуже подобається остання книжка В'ятровича. Я навіть модерувала її презентацію. Це 38 нарисів про події нашої історії, від Крутів до Майдану, дуже тонко передані через людські долі.
Друга книга, яка лежить зараз на моєму столі – книга Ешлі Венса про Ілона Маска. Це людина, яка не може не надихати! Особливо приємно, що книга перекладена українською. #читайукраїнське
Тетяна Кругова
Рекомендує:
• Олександр Авраменко "100 експрес-уроків української", видавництво КНИГОЛАВ, 2016 рік
Вчити українську можна все життя! Цим я і займаюся :)
Якщо чесно, цю маленьку кишенькову книжку з комічними малюнками я спочатку не сприйняла серйозно. Мовляв, в інституті ми вчили мову з товстих серйозних посібників, а тут – така собі дитяча книжечка. І тільки щоб підтвердити це припущення, взялася її гортати.
І була вражена! По-перше, формою подачі. Складні правила виявились зовсім не складними, якщо їх супроводжують прості і дотепні пояснення. По-друге, сподобалися ілюстрації у книзі. Вони заслуговують окремої уваги. І, до речі, мають зовсім недитячий сенс.
І останнє – для тих, хто думає, що знає українську бездоганно. Ви переконаєтеся, що це зовсім не так, і теж будете вражені, що забули чи не знали, здавалося б, елементарного!
P.S. Тепер я знаю, як сказати українською "Поганому танцюристу... ноги заважають". Ні-ні, і зовсім не так, як ви подумали :) Читайте українською і вчіть українську! #читайукраїнське
Вікторія Лісецька
Рекомендує:
• Любко Дереш "Спустошення", видавництво Анетти Антоненко
• Айзек Азімов "Фундація", видавництво Клуб сімейного дозвілля
Символічно, що у дні, коли ми відзначаємо річницю Революції Гідності, я закінчила читати "Спустошення" Любка Дереша (видавництво Анетти Антоненко). Ця книжка про "межу, з-за якої не повертаються"... Саме так і сталось 4 роки тому з українцями – ми перетнули ту межу.
Айзек Азімов і його "Фундація" (видавництво КСД) розкаже про світ, побудований з нуля, – саме цей шлях зараз має пройти Україна. Рекомендую! #читайукраїнське #читайукраїнською
Тетяна Шевченко
Рекомендує:
• Вольфганг Віперман "Європейський фашизм: порівняльний аналіз", видавництво "Дух і літера"
• Мойсес Наїм "Занепад влади", видавництво Book Chef
Із великим натхненням долучаюсь до флешмобу #читайукраїнське, який розпочав Український інститут книги. Маємо чудову нагоду поєднати приємне з корисним – поділитися враженнями та обмінятися своїми літературними уподобаннями. Я надаю перевагу книгам, які відображають справжнє: події, вчинки, життя людей. Через те, що вони дають відчуття реальної пригоди.
Отже, з останнього, реального:
"Європейський фашизм: порівняльний аналіз" Вольфганга Віпермана (видавництво "Дух і літера") – не має жодного негативного змісту, як може здаватися на перший погляд. Це сухе, але віртуозне наукове дослідження, в якому подається детальний історичний аналіз фашизму (неофашизму) – явища, яке не варто недооцінювати і в сучасних реаліях. Кропітка робота Віпермана виповнена на високому науковому рівні, але в той же час, надзвичайно легка для сприйняття. Щільний потік інформації захоплює не менше, ніж гостросюжетний роман. Після прочитання цієї маленької змістовної книги, здається, що прожив сотню років!
"Занепад влади" Мойсеса Наїма від Book Chef – щойно розпочала. Автор, судячи з біографії, – людина надзвичайного інтелекту і талантів. Його книга, буквально, про владу: політичну, економічну, військову, релігійну, мас-медіа. А ще – про те, як незворотні процеси, які змінюють суспільство, неминуче ведуть владу до занепаду. Така смілива і масштабна теорія сама по собі вражає і збуджує уяву. А коли вона ще й підкріплена безліччю реальних прикладів, то катарсис "зашкалює"! Саме поняття влади Мойсес Наїм роз’яснює ще більш несподівано. Він надає цьому явищу практичних визначень. Інструменти влади розміщені по таблицях і взаємодіють за певними формулами. Влада презентується як точна наука. Такого широкого змісту у визначенні одного слова мені ніколи не доводилося зустрічати. Наразі я прочитала лише 70 сторінок і тішуся, що попереду ще три сотні! Ця книга змінює світогляд і дає відчуття наповненості повсякденного життя новими сенсами. Тому – читайте! #читайукраїнське
Дарія Кудімова
Рекомендує:
• Алім Алієв і Севгіль Мусаєва "Незламний", видавництво Vivat, 2017
Не пам’ятаю, хто саме, але колись правильно зауважив, що для багатьох із нас, Крим, до його анексії, асоціювався лише з морем – місцем, куди можна поїхати на відпочинок. І я впіймала себе на думці, що я — одна із цих "багатьох". Тому продовжую флеш-моб #читайукраїнське книгою "Незламний" про Мустафу Джемілєва (харківське видавництво "Віват"). Це – не просто розповідь про людину, яка за життя стала легендою. Це – про багаторічну боротьбу усього кримськотатарського народу. Книга – фактично, одне велике інтерв’ю Джемілєва за різних часів та обставин. Але автори (Севгіль Мусаєва та Алім Алієв) поєднали його також із історичними довідками, додали коментарі від інших відомих особистостей та поділилися своїми враженнями від Джемілєва у повсякденному житті. Вийшло дуже просто і цікаво про складні і непопулярні речі. Не хотілося би писати пафосні речі і казати, що книга обов’язкова для прочитання у непростий для країни час, але для мене вона дійсно стала із переліку must-read – щоб краще зрозуміти свою країну та людей, поруч з якими живеш.
Леся Вакулюк
Рекомендує:
• Іван Багряний "Тигролови", видавництво "Основи"
• Софія Андрухович "Фелікс Австрія", "Видавництво Старого Лева"
• Марина Левицька "Коротка історія тракторів по-українськи", видавництво "Темпора"
• Жанна Слоньовська "Дім з вітражем", "Видавництво Старого Лева"
• Ірина Вільде "Повнолітні діти"
"Тигролови" Івана Багряного – улюблена моя книга. Я раджу її скептикам, які твердять, що українська література – то "постійне скиглення про нелегку долю українського селянина". Мрію, що колись хтось екранізує роман Багряного, бо це справжній український пригодницький трилер!
Мої "Тигролови" – пошарпані, як із бібліотеки (їх, здається, перечитало пів моєї школи). А нові "Тигролови", які у 2016-му перевидало видавництво "Основи" і які проілюстровані татуювальником Денисом Темним, я успішно придбала і роздарувала друзям.
І так, зазвичай, стається з книгами, які подобаються: спершу їх читаю я, далі даю на прочитання іншим (і, буває, що на полиці ці книги не повертаються) або ж купую на подарунки. Скажімо, навіть не можу згадати, в кого "зупинилася" моя "Фелікс Австрія" Софії Андрухович від "Видавництва Старого Лева". А світовий бестселлер, сатиричний роман про життя українських емігрантів у Британії – "Коротку історію тракторів по-українськи" британської письменниці з українським іменем та прізвищем Марини Левицької (видавництво "Темпора") зараз саме читає моя подруга. А от ще однієї книги, яку переклало і видало знову ж таки "Видавництво Старого Лева", – "Дім з вітражем" Жанни Слоньовської (українки, яка поїхала до Польщі і там польською написала книгу про Україну) – у мене залишився хіба польськомовний примірник. Україномовні пішли на подарунки.
Цього року Святий Миколай теж принесе моїм друзям книжкові презенти. Які? Миколай просив не відкривати таємниці!
І маю надію, що котресь із українських видавництв перевидасть "Повнолітні діти" Ірини Вільде! Наприклад, зі стильними ілюстраціями, як із "Тигроловами" зробили "Основи"... Роман хоч і про підлітків, які жили століття тому, але "зайде" і сучасним діткам у цьому трепетно-суперечливому віці. Перевірено на собі підліткової доби і ще на двох тінейджерах, які народилися через 10-ліття і 20-ліття після мене. То була би ще одна книга, яку б я з задоволенням подарувала! #читайукраїнське