Чого Україна чекає від головування Швеції в ОБСЄ: пояснення Кулеби

19 січня 2021, 16:02
Читать новость на русском

Україна сподівається, що шведське головування в ОБСЄ спонукає Росію до конструктивної роботи в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Відтак країна-агресор виконає свою частину зобов’язань.

Мовиться про домовленості, яких досягли під час паризького саміту лідерів країн "нормандської четвірки". Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на спільній пресконференції з главою ОБСЄ Анн Лінде, інформує 24 канал.

До речі ОБСЄ посилила присутність у Херсонській області

Про зустріч з главою ОБСЄ

Кулеба зазначив, що з пані Лінде вони обговорили питання врегулювання збройного конфлікту на Донбасі. Зокрема, міністр поділився своїми враженнями та оцінками щодо поведінки російських представників у Тристоронній контактній групі.

Я наголосив, що Україна виконала свої зобов'язання, взяті на саміті лідерів нормандського формату в Парижі. Однак ми не бачимо взаємності з боку Росії. Розраховуємо, що шведське головування в ОБСЄ відіграє важливу роль у зміні цієї ситуації на краще і мотивуванні Російської Федерації до конструктивної роботи в ТКГ,
– сказав очільник МЗС України.

Кулеба подякував Швеції за незмінну підтримку суверенітету та цілісності України і за те, що у 2021 році питання збройної агресії Росії залишатиметься в центрі уваги ОБСЄ.

"Сьогодні наша мета полягає в об'єднанні зусиль, щоб з використанням інструментів ОБСЄ сприяти верховенству міжнародного права та зміцненню безпеки в Європі", – резюмував він.

Про візит Лінде в Україну

  • Нова глава ОБСЄ Анн Лінде перебуває в Україні з дводенним робочим візитом.
  • Завтра вона разом із Кулебою відвідає зону проведення ООС на Донбасі та КПВВ "Золоте".
  • Міністерка МЗС Швеції ознайомиться із ситуацією і проблемами регіону, де триває збройне протистояння.
Зверніть увагу! Україна – перша країна, яку відвідує Анн Лінде на новій посаді голови ОБСЄ. Це свідчить про пріоритетне значення нашої держави на порядку денному ОБСЄ у 2021 році.