Чого очікувати після переговорів "нормандської четвірки": думка експерта

24 липня 2017, 17:22
Читать новость на русском

Під час сьогоднішніх телефонних переговорів у Нормандському форматі українська сторона перебувала у більш виграшній позиції, ніж на попередніх. Зокрема, раніше відбулися зустрічі Порошенка з Трампом, Меркель і Макроном, Україна отримала "безвіз" і підписала Угоду про асоціацію з ЄС. Але не треба очікувати особливої результативності від цих переговорів.

Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель.

За його словами, також не треба перебільшувати домовленість про продовження роботи над дорожньою картою імплементації Мінських домовленостей. Як нагадує Кошель, про розробку дорожньої карти було домовлено ще в жовтні 2016 року на зустрічі "нормандської четвірки" у Берліні. Карту мали розробити ще до кінця листопада 2016 року, і її доля невідома.

Крім того, на переконання експерта, до весни 2018 року – періоду виборів президента Росії – буде складно отримати успіх в Нормандському чи Мінському форматах. Тому що Путіну потрібна красива перемога.

Путін входить у виборчий період, і багато залежить від того, який образ політтехнологи будуть ліпити з президента РФ, щоб він здобув перемогу в "чеченському форматі": коли 99% виборців голосує за правлячу силу чи правлячого політика. Тому треба бути реалістами – до весни 2018 року буде складно отримати успіх у Нормандському чи Мінському форматах,
– говорить Кошель.

Політичний експерт не виключає, що Путін захоче приміряти образ миротворця, але це малоймовірно. Олексій Кошель наголошує, що Путіну потрібен Донбас як джерело постійної ескалації конфлікту. І до виборів президенту РФ буде не вигідно йти на поступки. Але якийсь компроміс і просування можливі. Україна, наголошує він, зараз у виграшній ситуації.

Нагадаємо, 24 липня відбулися переговори "нормандської четвірки" між з президентом Франції Еммануелем Макроном, федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель і президентом Росії Володимиром Путіним та главою української держави Петром Порошенком. Порошенко закликав Росію припинити постачати зброю в окупацію.

Усі співрозмовники погодились у важливості повного припинення вогню, виведення важкого озброєння і розведення сил з цілодобовим моніторингом ситуації СММ ОБСЄ. Обговорили сторони і заяву ватажка терористів Захарченка про створення так званої "Малоросії". Макрон і Меркель наголосили на неприпустимості будь-яких подібних заяв.