Чого варто очікувати від зустрічі Трампа і Путіна: думка експерта

6 липня 2017, 14:02
Читать новость на русском

Сумнівно, що на саміті G20 7-8 липня в Німеччині відбудеться щось радикальне і значуще для України. Максимум – знайомство Дональда Трампа з Путіним, окреслення планів на майбутнє і якихось нових зустрічей. Але обидві сторони не готові до нових домовленостей.

Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.

Читайте також: Трамп зробив військово-політичну пропозицію Росії

За його словами, немає передумов для нових домовленостей. До того ж, у Трампа є антиросійське обмеження всередині США (розслідування "російського сліду" на минулорічних президентських виборах в США та сумнівних зв’язків з Росією в окремих представників команди Трампа). Водночас Фесенко не виключає, що у Путіна можуть бути якісь пропозиції щодо України. Хоча, як наголошує політолог, Москва ні на крок не стане відходити від Мінських домовленостей. Вочевидь, про це йтиме мова під час візиту Держсекретаря США Рекса Тіллерсона в Україну 9 липня.

Візит Тіллерсона до Києва, скоріше за все, є проявом човникової дипломатії. Вашингтон поговорить з Путіним і потім треба буде переговорити з Порошенком, як він сприйме обговорення українського питання між Трампом та Путіним, якщо раптом, наприклад, у президента РФ будуть якісь пропозиції. Але ці пропозиції можуть стосуватися тільки тактики виконання Мінських домовленостей,
– вважає Володимир Фесенко.

При цьому політолог також не виключає, що з ініціативи президента Франції Еммануеля Макрона намагатимуться вийти на зустріч "нормандської четвірки" в липні. І, можливо, це вдасться, але якихось проривних рішень не буде. Зустріч у Нормандському форматі, якщо вона відбудеться, зауважує експерт, буде для того, щоб ввести Макрона в переговорний процес і відновити ці переговори.

Читайте також: Трамп у Польщі говорив про Україну

"Щоб були ухвалені проривні рішення, мають бути якісь секретні плани. Поки ми чули лише про план Макрона. Але за різними витоками інформації він не є альтернативою Мінську, скоріше буде спрямований на посилення ефективності перемовин та виконання існуючих домовленостей. Проте будь-який такий план вимагає узгодження з боку всіх сторін. Або повинна різко змінитися ситуація на Донбасі, щоб Україна пішла на якісь нові домовленості. Але поки там ситуація залишається достатньо стабільною. І росіяни також не будуть нічого кардинально міняти. Їх поки влаштовує Мінськ-2. Вони сподіваються в перспективі домовитися з Трампом так, щоб в пакеті десь там на п'ятому місці була і Україна на вигідних Кремлю умовах", – вважає Володимир Фесенко.

Нагадаємо, Володимир Путін і Дональд Трамп зустрінуться 7 липня у німецькому Гамбурзі на саміті G20. CNN з посиланням на власні джерела у Білому домі повідомило, про що під час першої своєї зустрічі з Путіним Дональд Трамп планує підняти питання України та Сирії.