Кулеба пояснив, чому для партнерів важлива робота антикорупційних органів в Україні
Європейські та американські партнери відчувають свою відповідальність за створену в Україні антикорупційну інфраструктуру. А у руках Конституційного Суду перебуває можливість знищити напрацювання попередніх років.
Свого часу партнери України з ЄС та США фінансували створення і Вищого антикорупційного суду, і НАЗК, і НАБУ. Тому вони відчувають свою відповідальність, заявив в інтерв’ю "НВ" міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
Читайте також У МВФ відреагували на скандальне рішення КСУ: що сказали партнери
І для них вона (відповідальність – 24 канал) є суперпринциповою. Безумовно, ніщо не є ідеальним, і ця антикорупційна інфраструктура також має бути вдосконалена,
– зазначив Кулеба.
На його думку, українське суспільство усвідомлює це питання. Але Конституційний Суд зруйнував цю інфраструктуру.
"А якщо згадати, що на розгляді КСУ є подання конституційності Антикорупційного суду, то, по суті, в руках Конституційного Суду є можливість просто демонтувати всю антикорупційну інфраструктуру в державі", – додав міністр.
Кулеба наголосив, що такий розвиток подій є неприпустимим.
Глава МЗС також розповів, що відомство активно комунікувало з партнерами після скандального рішення КСУ. Світ побачив рішучу налаштованість президента Володимира Зеленського та уряду не лише словом, але і ділом долати наслідки цього рішення. Тому, наприклад, питання скасування безвізу в Європі не розглядають.
Зверніть увагу! Усе про рішення Конституційного Суду, реакцію на нього української влади, суспільства та міжнародної спільноти читайте за посиланням.