Чому почастішали обміни полоненими: в ISW вважають, що причина захована в Кремлі
Джерело:
ISWОстаннім часом почастішали обміни військовополоненими між Україною та державою-терористом Росією. Однією з можливих причин можуть бути спроби Кремля заспокоїти невдоволення свого народу поразками на війні.
Кремль намагається "замилити очі"
Таку думку висловили аналітики Інституту вивчення війни (ISW). Оскільки в російському інформаційному просторі через попередні невдачі в переговорах про повернення російських військовополонених було чимало критики. Тож, Кремль намагається "замилити очі".
Увага Наскільки можливий обмін "усіх на всіх": відповідь Подоляка
Примітно, що в період з 23 по 25 листопада пройшло одночасно три обміни військовополоненими:
- російські та українські офіційні особи обміняли 35 російських військовополонених на 35 українських військовополонених 23 листопада;
- 50 російських військовополонених на 50 українських військовополонених 24 листопада;
- та 9 російських військовополонених на 9 українських військовополонених 25 листопада.
В ISW вважають, що така частота обмінів військовополоненими за останні кілька днів сама по собі є незвичною. Зокрема, командування Росії було помітно стриманим у проведенні таких обмінів і зіткнулося із серйозною критикою у зв'язку з очевидною відсутністю уваги до російських військовополонених останніми місяцями.
Зростання частоти обмінів військовополоненими, ймовірно, частково має на меті зменшити невдоволення росіян, які обурювались рівному співвідношенню обмінів.
Останні новини про українських полонених
Важливо! Президент України Володимир Зеленський на саміті G20 запропонував новий формат обміну полоненими, – "всіх на всіх".Лише за один місяць Україні вдалося повернути додому понад 150 українців. Так, на початку місяця звільнили з полону 107 воїнів, з яких були 6 офіцерів та 101 рядовий та сержант. Також серед них були 19 прикордонників.
Раніше – Україна провела обмін полоненими: дивіться відео